jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۹۳۲۰۷۳   ۲۳ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۷

خبر خوش آستان قدس رضوی زائران

تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرند

۲

معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی با اشاره به توزیع غذای حضرتی به تمام زائران امام رضا (ع) از ساخت زائرشهر و زائرسرای رضوی با گنجایش ۲۴ هزار زائر خبر داد.

تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرند

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، مصطفی خاکساری قهرودی در حاشیه نشست خبری خود با خبرنگاران در توضیح برنامه‌های جدید آستان قدس رضوی براساس منویات و منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب در خدمتگذاری به زائران اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها توسعه توزیع غذای حضرتی است زیرا در گذشته توزیع این غذای حضرتی به تعداد محدودی صورت می‌پذیرفت ولی تصمیم بر آن است تا تمام زائران در وعده‌های مختلف بتوانند 3 روز غذای حضرتی دریافت کنند بنابراین هر زائری که وارد مشهد می‌شوند غذای حضرتی خواهند گرفت که سالانه 30 میلیون زائر به مشهد می‌آیند. براین اساس یک کارخانه بزرگ تولید غذا تا پایان سال ساخته خواهد شد تا بتوانیم در فاز نخست روزانه 50 تا 60 هزار غذای حضرتی و در فاز بعد روزانه 100 هزار غذای حضرتی در هر وعده توزیع شود.

ساخت زائرشهر با گنجایش 20 هزار زائر

معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی همچنین با اشاره به ساخت زائرشهر و زائرسرا برای کمک به اسکان طبقه متوسط توضیح داد: کلنگ‌زنی زائرشهر صورت پذیرفته است و با هزینه 200 میلیارد تومان در 3 سطح و فاز ساخته می‌شود تا اسکان زائران به صورت گروهی، خانوادگی و هتلینگ انجام شود که ظرفیت کلی آن 20 هزار نفر است که در فاز نخست 5 هزار نفر، فاز دوم نیز 5 هزار نفر و در فاز سوم که سال 97 ساخت آن آغاز می‌شود 10 هزار نفر گنجایش خواهد داشت.

ساخت زائرسرای رضوی

خاکسار قهرودی به ساخت زائرسرای رضوی در فاصله نزدیک به حرم امام رضا که یک هفته پیش کلنگ آن زده شد اشاره کرد و افزود: این زائرسرا با 4 هزار نفر گنجایش با اعتبار 50 میلیارد تومان ساخته می‌شود تا بتوانیم با پشتیبانی زائرشهر و زائرسرا در یک آن 24 هزار نفر را اسکان دهیم که متعاقبا زیرساخت‌های مختلفی در آن تعریف می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضوی
-
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
من چندین سال متوالی والدینم رو میبردم مشهد ازمسافت 1800كیلومتری مادرم خیلی دلش میخواست غذای حضرت روبخوره هركاری كردم نتونستم پیداكنم ولی باامدن اقای رییسی شنیدم بهترو روانترشده خداحفظ كنه ایشون رو بعضی چیزها جمع شده اززائرین میشنوم به بركت وجود این سیدعزیز خداحفظش كنه
۰
۰
رحیمی
-
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
من هم تا كنون حدود 20 بار به مشهد الرضا جهت زیارت امام هشتم(ع) مسافرت كرده ام ولی دریغ از یك وعده غذای آن حضرت!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.