jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۲۹۵۴۶   ۱۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۴

فرماندار نظرآباد با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی استان البرز و شهرستان نظرآباد مالیات خود را در استان تهران پرداخت می‌کنند، گفت: مجموعه استانداری البرز با جدیت پیگیر حق خود در بهره‌مندی از مالیات این واحدهاست.

به نام البرز به کام پایتخت

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا، حجت‌الله صادقی گفت: از زمانی که بحث اقتصاد مقاومتی و پس از آن در نظر گرفتن سهمیه تسهیلات برای فعال‌سازی واحدهای راکد و نیمه فعال در کشور مطرح شده است؛ جمع‌آوری اطلاعات از واحدهای مشمول دریافت این تسهیلات در شهرستان نظرآباد آغاز شده است.

وی به بازدید مداوم از این واحدها اشاره کرد و افزود: اگرچه هنوز آمار دقیقی از واحدهایی که می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند تهیه نشده است اما به تدریج در حال جمع‌آوری این اطلاعات هستیم تا در صورت اعلام سهمیه به سرعت از آن استفاده کنیم.

وی در ادامه به موضوع مالیات واحدهای مستقر در استان اشاره و اعلام کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی که در البرز واقع شده‌اند؛ امور مالیاتی خود را در تهران انجام می‌دهند و همین موضوع باعث بی نصیب شدن استان از مالیات این واحدها شده است.

فرماندار نظرآباد تصریح کرد: این معضل در حالی است که البرز همه مسائل و مشکلات این واحدها از جمله آلودگی، ترافیک، آسیب‌های زیست محیطی و ... را به دوش می‌کشد.

وی استقرار دفتر این واحدها در پایتخت به عنوان علت این معضل را رد کرد و گفت: تعداد بسیار زیادی از واحدهای تولیدی در سراسر کشور دارای یک دفتر مرکزی در تهران هستند اما چنین وضعیتی ندارند.

صادقی به مهمترین دلیل عدم بهره‌مندی البرز از مالیات این واحدهای تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: پیش از آنکه استان البرز شکل بگیرد همه این واحدها جز استان تهران محسوب می‌شدند اما پس از تشکیل البرز اگرچه بسیاری از امور تفکیک شد ولی امور مالیاتی این واحدها مانند سابق ادامه پیدا کرد.

فرماندار نظرآباد در پایان با بیان اینکه در این موضوع قطعا حق با استان البرز است گفت: آمار و اطلاعات این واحدها تهیه شده و در اختیار استاندار البرز گرفته است تا با پیگیری این مشکل رفع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر