jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۹۱۲۸   ۱۶ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۴

نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: یکی از علت های اصلی گرایش برخی از مردم به رقیب جمهوریخواهش را مشکلات اقتصادی و نیز تمایلات نژادپرستانه و زن ستیزانه دونالد ترامپ دانست.

کلینتون: ترامپ زن ستیز و نژادپرست است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، هیلاری کلینتون در نشست خبری با انجمن ملی خبرنگاران سیاهپوست و اسپانیایی، دونالد ترامپ را فردی خواند که پیام های ملی گرایان سفید پوست را بازنشر می کند و می گوید به قاضی برجسته فدرال نمی شود اعتماد کرد زیرا تبار مکزیکی دارد.

وی افزود: ترامپ از ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا سخن می گوید، کشوری که براساس آزادی مذهبی بنیانگذاری شده است.

نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین درباره محدود کردن آزادی مطبوعات سخن می گوید لذا باید همه با هم بایستیم و فریاد بزنیم آنچه دونالد ترامپ می گوید اشتباه است. آمریکا آنگونه که وی می گوید نیست و به ادعاهای ترامپ باور ندارد.

کلینتون افزود: «خبرنگاران مسئولیتی سنگین به دوش می کشند و خبرنگاری که از سخنرانی ترامپ اخراج شد باید به کارش افتخار کند. دونالد ترامپ فردی نژادپرست، ضد زن و مهاجم است.»

وی گفت: «می دانم که مردم پس از شنیدن برنامه ها و دستور کارم در مقام رئیس جمهور مرا مسخره می کنند اما معتقدم هر کس که قرار است در این کشور رئیس جمهور شود باید برنامه های خود را برای مردم تشریح کند. مردم و مطبوعات هم باید در آینده رئیس جمهور را وادار به پاسخگویی کنند.»

نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسشی درباره طرح اصلاح قانون مهاجرت که در دولت اوباما ناکام ماند تاکید کرد یکی از اولویت های اصلی دولت من در صورتیکه انتخاب شوم اصلاح قانون مهاجرت است و بنا دارم خیلی فوری آن را در دستور کار قرار بدهم.

کلینتون افزود: «در صورتی که مردم در انتخابات آتی به سناتورهای دموکرات رای بدهند و بتوانیم کنترل مجلس سنا را بدست بگیریم و در مجلس نمایندگان هم فاصله را با اکثریت جمهوریخواه کم کنیم آنگاه می توان امیدوار بود که اصلاح قانون مهاجرت امکان پذیر می شود.»

وی از مردم آمریکا گلایه کرد و گفت: مردم برای انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا می کنند اما در انتخابات میان دوره ای شرکت نمی کنند و همین موضوع در سال 2010 موجب شد دموکرات ها هر دو مجلس نمایندگان و سنا را از دست دادند. با این وجود قرار نیست مردم سخت کوش را از کشور اخراج کنیم و خانواده های شان را دچار از هم گسیختگی کنیم. به مدت یک سال و نیم در این زمینه کار کرده ام و به وزارت امنیت داخلی دستور خواهم داد به سرعت وارد عمل شود.

نامزد حزب دموکرات سه هدف اصلی را برای ریاست جمهوری برشمرد و گفت «ما سه هدف داریم، فرصت های اقتصادی بیشتری نیاز داریم، باید از امنیت ملی خود دفاع و همچنین برای متحد کردن مردم آمریکا تلاش کنیم لذا دارم تلاش می کنم بفهم چه شد که مردم دنبال ترامپ راه افتادند.»

کلینتون با اشاره به دیدار با افرادی که از ترامپ حمایت می کنند گفت برخی از آنها توضیحی ندارند بدهند اما می گویند برای مثال پس از 18 سال کار، شغلم را از دست داده ام زیرا کارخانه تعطیل شد و هیچ کس به فکر کارکنانی که بیکار شده اند، نبود. یا افرادی هستند که یک عمر در معدن کار کرده اند و حالا نمی توانند شغلی پیدا کنند و از کمترین حقوق نیز بی بهره مانده اند یا این که می گویند چرا شهرهای صنعتی بزرگ در آمریکا یکی پس از دیگری تعطیل می شوند و کارکنان آنان به مصرف مواد مخدر روی می آورند.

افزود: البته باید پذیرفت بخشی از محبوبیت ترامپ برمی گردد به نژادپرستی و زن ستیزی وی، این را باید قبول کنیم. اما بسیاری از افرادی که از ترامپ حمایت می کنند از وضعیت اقتصادی کشور ناامید شده اند.

کلینتون اضافه کرد: بیشتر مردم آمریکا از همه اقشار با چالش های اقتصادی واقعی روبرو هستند و نباید این مهم را فراموش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیدا
-
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
تو از ترامپ بدتر؛ ترامپ هم ازتو بدتر.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها