jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۸۶۶۹   ۱۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۳۵

حمله با چاقو به مردم در مرکز شهر لندن موجب شد تا مردم انگلیس پنجشنبه ای وحشتناک را تجربه کنند.

پنجشنبه وحشت در انگلیس / ۶ کشته و زخمی در جدیدترین حمله

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، صبح امروز پنجشنبه به دنبال حمله با چاقو در مرکز لندن، پایتخت انگلیس، یک نفر کشته و دست کم پنج تن زخمی شدند.

در این حادثه یک زن کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. پلیس با استفاده از اسلحه الکتریکی مرد مهاجم را بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حادثه بامداد پنجشنبه (۱۴ مرداد) در میدان راسل لندن رخ داد و نیروهای پلیس یک جوان ۱۹ ساله را در این رابطه دستگیر کرده‌اند.

پلیس لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال بررسی احتمال تروریستی بودن این حمله است. در این بیانیه آمده فرد کشته شده، زنی با حدود ۶۰ سال سن بود. ارائه جزئیات بیشتر درباره وی در حال حاضر امکان پذیر نیست. پنج نفر هم زخمی شده اند.

این بیانیه می افزاید نشانه های اولیه حاکی از آن است که بیماری روانی در وقوع این حادثه نقش مهمی داشته و این، خط سیر اصلی تحقیقات را تشکیل می دهد. علی رغم این، پلیس در حال حاضر درباره انگیزه های حمله، گزینه های دیگر را نیز مد نظر دارد و تروریسم یکی از عواملی است که بررسی های لازم درباره آن انجام می شود.

بر پایه گزارش‌ها، نیروهای امداد سعی کردند یکی از مجروحان را در محل حادثه مداوا کنند، امّا وی به دلیل شدت جراحات درگذشت. تا کنون گزارشی از وضعیت دیگر قربانیان این حمله منتشر نشده است.

در پی این حمله شمار زیادی از نیروهای پلیس به این منطقه که در نزدیکی موزه انگلیس و دانشگاه لندن قرار دارد، اعزام شدند.

این حادثه در حالی رخ داده است که انگلیس چهارشنبه اعلام کرده بود تصمیم دارد ۶۰۰ نیروی پلیس مسلح دیگر را برای مقابله با تهدیدات احتمالی در شهر لندن، پایتخت این کشور، مستقر کند.

مقام‌های پلیس انگلیس اعلام کردند این تصمیم به دنبال حملات تروریستی اخیر در اروپا از جمله حوادث اخیر در فرانسه گرفته شده است.

در همین رابطه «برنارد هوگان هاو» کمیسر پلیس لندن در بیانیه‌ای گفت: هر کس حوادثی را که طی هفته‌های گذشته در اروپا رخ داده است، دنبال کند، متوجه خواهد شد چرا ما می‌خواهیم اراده خود را برای حفاظت از مردم نشان دهیم.

در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۸۴، چهار تروریست به سه قطار در متروی لندن و یک دستگاه اتوبوس حمله کردند؛ در این حادثه ۵۲ تن کشته شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر