نوانما جام جم نما کد خبر: ۹۲۶۲۰۰   ۰۶ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۰

دونالد ترامپ،از عملکرد هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود در دوره تصدی وزارت خارجه این کشور انتقاد کرد و او را دغل خواند.

ترامپ، هیلاری کلینتون را دغل خطاب کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ترامپ که در نشست گروهی از کهنه سربازان در کارولینای شمالی سخنرانی می کرد ضمن دغل خواندن هیلاری کلینتون گفت ضعف دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور کنونی آمریکا، به شکل گیری داعش منجر شد.

ترامپ در سخنرانی خود در واکنش به برخی اظهارات کلینتون درباره وی او را شخصی دغل خواند و گفت:«هیلاری کلینتون دغل. حرفم را باور کنید که او آدم دغلی است.»
وی گفت، اگر به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شود تغییرات زیادی در خدمات رسانی به کهنه سربازان ایجاد خواهد کرد که این سخن او با استقبال پرشور حضار مواجه شد.
وی اضافه کرد، اهداف آمریکا در سیاست خارجی کاملا روشن خواهد بود. وی ادامه داد:«ما باید سیاست خارجی خود را تغییر دهیم و بر شکست دادن و نابودی داعش متمرکز شویم. اینها حرف هایی نبود که شما در نشست شب گذشته مجمع ملی حزب دموکرات شنیده باشید. آنها (دولت اوباما) بودند که با ضعف خود داعش را درست کردند.»
ترامپ وعده داد که بودجه دفاعی آمریکا را افزایش خواهد داد. وی گفت :«ارتش ضعیف شده ما باید کاملا نوسازی شود. بعد آمریکا از موضع قدرت و احترام باید دست دوستی خود را به سوی آن دسته از کشورهای خارجی دراز کند که می خواهند دوست ما باشند.»

در مجموع بیشتر شرکت کنندگان در این نشست از ترامپ حمایت کردند و معدود افرادی نیز از مخالفان او بودند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: