jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۲۳۱۱۸   ۲۹ تير ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

(پاسخ این سوال را فردا در همین جا بخوانید.)

پاسخ پرسش دیروز (روزانه چقدر نمک بخوریم؟):

پیش از هر چیز فراموش نکنید که مصرف زیاد سدیم در رژیم غذایی ممکن است به افزایش فشار خون در برخی افراد و افزایش تجمع جدی از مایع در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، سیروز کبدی یا بیماری کلیوی منجر شود.

در واقع، نمک سفره حاوی 40 درصد سدیم است. یک قاشق چایخوری از نمک سفره حاوی 2300 میلی‌گرم سدیم است. افراد بزرگسالی که دارای سلامت کامل هستند باید مصرف سدیم خود را به 2300 میلی‌گرم در روز محدود کنند. ولی افراد مبتلا به فشار خون بالا نباید بیش از 1500 میلی‌گرم سدیم در روز مصرف کنند. افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، سیروز کبدی و بیماری‌های کلیوی نیز ممکن است به مقادیر بسیار پایین‌تر نیاز داشته باشند. توصیه خاصی برای مصرف سدیم در نوزادان، کودکان و نوجوانان وجود ندارد، اما باید به خاطر داشته باشید عادت‌های غذایی در طول دوران کودکی شکل می‌گیرد. به همین سبب بهتر است از همان دوران، کودکان خود را به خوردن نمک زیاد عادت ندهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر