jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۲۱۴۹۵   ۲۳ تير ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۴

تحقیقات محققان دانشگاه «موناش» ملبورن استرالیا در پژوهش ها به این نتیجه دست یافتند بیش از 100 میلیون از جمعیت جهان به دیابت مبتلا هستند.

آزمون چالش گلوکز جایگزین تست قند خون دیابتی ها

شیوع دیابت جهانی شده است و این اپیدمی یک خطر جهانی به شمار می رود.فدراسیون رسمی بین المللی دیابت (IDF) در سال 2015 تعداد افراد مبتلا به دیابت را بیش از 5 میلیون عنوان کرده بود در حالیکه مقالات جدیدی که با همکاری بریتانیا و ایالات متحده صورت گرفته است نشان می دهد این آمار و ارقام در جهان پیشرفت دو برابر داشته است.

علت اصلی شیوع دیابت در جهان وجود تست های نامعتبر شناخته شد.از آنجا گه مخارج بهداشتی درمان دیابت برای جامعه هزینه در بردارد برنامه ریزی برای داشتن بهداشت عمومی با اصول درست یکی از نیازهای تاریخ بشر به شمار می رود.

همچنین محققان بر این باورند در دانش پزشکی در خصوص بیماری دیابت شکاف بزرگ و جدی وجود دارد که باعث می شود سیستم مراقبت های بهداشتی ملی توسعه چشمگیری در جلوگیری از دیابت نداشته باشد.

از این رو استراتژی دیابت ناکافی است و علاوه بر تست قند خون باید روش های بیشتری را مورد آزمون و خطا قرار داد تا بتوان با آمار گسترده دیابت در جهان مبارزه کرد.

آزمون چالش گلوکز یک راه مطمئن برای جلوگیری از روند شیوع دیابت در جهان است.آزمایش هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c) در حال حاضر توسط «WHO» و انجمن دیابت آمریکا توصیه می شود زیرا در این روش قند خون افراد طی دو یا سه ماه گذشته نیز مشخص می شود.

این روش جدید به دلیل ارائه داده های دقیق بروز بیماری دیابت هزینه های مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی و اجتماعی را در جوامع کاهش می دهد و جامعه می تواند مراقبت های بهداشتی مناسبی را با هزینه های معقول در اختیار بیماران دیابتی قرار دهد.

منبع:آستان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها