jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۱۹۴۴۵   ۱۵ تير ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۵

رئیس شورای اسلامی شهر تهران به بررسی‌های صورت پذیرفته در خصوص حادثه شهران اشاره کرد و گفت: وجود فضاهای خالی به دلیل عدم اسکنر مترو و تجمع گاز در این فضاها باعث بروز انفجار شهران شد.

دلیل اصلی حادثه شهران اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین ، مهدی چمران در دویست و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران به جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری نیز درخصوص حادثه شهران اشاره کرد و اظهار داشت: شهردار تهران در این جلسه عنوان کردند که کار ما یافتن مقصر نیست بلکه باید از این حادثه برای آینده شهر درس گرفت.

وی با اشاره به حضور کارشناسان و مسئولینی از مرکز تحقیقات، وزارت مسکن و شهرسازی، سازمان آب و زمین‌شناسی در این جلسه افزود: در این جلسه نظراتی در خصوص مدیریت بحران ارائه شد به طوری که تشکیل کانال مشترک را می‌توان مهمترین پیشنهاد مطرح شده عنوان کرد.

چمران با بیان اینکه تشکیل کانال مشترک باید حداقل در بزرگراه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد افزود: با توجه به مشترک شدن کانال آب و برق و تفکیک آن در فضایی مناسب از کانال گاز قطعا در حوادث آتی شاهد چنین خساراتی نخواهیم شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه رعایت این طرح مانع از وقوع حادثه شهران و خسارت‌های ناشی از آن می‌شده است، یادآور شد: متاسفانه این حادثه در حالی رخ داد که در دوره پیشین شورا کمیسیون عمران و حمل و نقل به شدت اجرایی شدن این مساله را پیگیری می‌کرد.

چمران اظهار داشت: مطابق این امر در صورت وجود مقاره یا فضا در مسیر احداث مترو مشکل رفع شده و هیچ فضایی جهت انباشتگی گاز و وقوع حادثه به دنبال آن رخ نخواهد داد.

وی تاکید کرد: مطابق بررسی‌های به عمل آمده در حادثه شهران انباشتگی گاز در فضایی ایجاد شده که به دلیل عدم اسکن پیش از احداث مترو بوده به عنوان دلیل اصلی موضوع حادثه اعلام شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مخازن بنزین شهران به عنوان خطر احتمالی دیگر یاد کرد و گفت: در صورت بروز زلزله بنزین در معابر سرزیر شده و کوچکترین جرقه آتش‌سوزی گسترده به وقوع خواهد پیوست.

چمران به چپ شدن چند تانکر بنزین و سوراخ شدگی لوله عبور بنزین به علت برخورد بلدوزر با آن اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در زمان وقوع این حوادث فرد سیگاری در محل حضور نداشته چرا که قطعا با کوچکترین جرقه حادثه بدی را شاهد می‌بودیم.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها