jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۱۶۸۶۹ ۰۶ تير ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۳

اعضای بدن زن باردار که در تصادف رانندگی مرگ مغزی شده بود، به پنج بیمار زندگی دوباره بخشید. زن فداکار در این سانحه مادر و جنین خود را از دست داده بود.

زن باردار به 5 بیمار زندگی بخشید

به گزارش جام‌جم ، نیمه شعبان زهرا قادرپناه زن 21 ساله‌ای که 9 ماه در انتظار به دنیا آمدن فرزندش بود، همراه شوهر و مادرش با خودروی پیکان وانت به امامزاده‌ای در ده کیلومتری شهرستان خوی رفتند و غروب همان روز آنها پس از زیارت، امامزاده را به قصد رفتن به خانه، ترک کردند. همزمان با حرکت آنها، باران شدیدی شروع به باریدن گرفت.

جاده لغزنده شد و داماد جوان در پیچ جاده نتوانست خودرو را کنترل کند و وانت به قعر دره سقوط کرد. دقایقی بعد صدای فریادهای سرنشینان خودرو خاموش شد. در همین موقع رانندگان عبوری به کمک آنها شتافتند و مشاهده کردند زن 47 ساله فوت کرده و راننده جوان و همسرش هم بی‌هوش بودند. رانندگان، آنها را از عمق 15 تا 20 متری دره خارج کردند. جسد زن میانسال به پزشکی قانونی انتقال یافت و زن و مرد جوان به بیمارستان شهرستان خوی منتقل شدند. مرد مصدوم، زنده ماند اما تلاش‌‌ها برای نجات زن باردار در حالی ادامه داشت که او در این حادثه فرزندش را از دست داد. 10 روز بعد او به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ارومیه منتقل شد.

پزشکان پس از تلاش فراوان، سرانجام اعلام کردند زهرا مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت او نیست. بنابراین ماجرای مرگ مغزی او را به پدرش اطلاع دادند. او زمانی که متوجه شد یگانه دخترش به خواب ابدی فرورفته و دیگر امیدی نیست که او چشمانش را باز کند، تصمیم گرفت در این ماه خدا، اعضای بدن دخترش را به بیمارانی هدیه کند که سال‌هاست با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. به این ترتیب قلب زهرا همراه کبد، دو کلیه و ریه وی به پنج بیمار پیوند زده شد تا در این ماه شادی و لبخند به آنها هدیه شود. زهرا برای همیشه چهره در نقاب خاک کشید اما یاد و خاطره فداکاری او برای همیشه در ذهن مردم قاب شد .

بایرام قادرپناه، پدر داغدیده زهرا به جام‌جم گفت: من پیش از این یکی از فرزندانم را از دست داده بودم و دو پسرم و دخترم زهرا و همسر مهربانم فاطمه که در این حادثه کشته شد، تنها تکیه‌گاه زندگی‌ام بودند. خوشحالم از این‌که اعضای بدن دخترم را به بیماران هدیه کردم.

وی اضافه کرد: اهدای عضو فرزندم مرا در مقابل امتحان الهی قرار داد و خوشحالم با تصمیمی که گرفتم، در این امتحان سربلند بیرون آمدم و با اهدای بدن او، دل پنج بیمار وخانواده آنها شاد شد.. می‌دانم زهرا و مادرش از این تصمیم خوشحال هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سهراب عمرانی از قوشچی
-
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
خداوند روحش را شاد گرداند وتسلی خاطر بازماندگانش باشد
۰
۰
محمد
-
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
خداوند روحش را شاد وقرین رحمت الهی گرداند.اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
۰
۰
حامد
-
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
خدا رحمتش كنه
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
روحشون شاد
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
خدارحمت كندخداصبربده به خانواده اش جاش توبهشت
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر