jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۱۲۶۹۴ ۲۳ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۳

پس از چندین دور مذاکره مطرح شد

کربی: اختلافات بین آمریکا و ایران عمیق است

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن همچنان با رفتار بی ثبات کننده ایران در چند منطقه علیه شرکای آمریکا به شدت مخالف است.

کربی: اختلافات بین آمریکا و ایران عمیق است

به گزارش جام جم آنلاین ، روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت: جان کربی معاون وزیر امور خارجه در امور روابط عمومی و سخنگوی رسمی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با این روزنامه درباره سیاست خارجی آمریکا در قبال منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا گفت آمریکا برای یافتن راه حل سیاسی مبتنی بر مذاکره برای بحران سوریه تلاش می کند.

وی تاکید کرد: اقدامات نظام سوریه فقط به افزایش محبوبیت گروه های تروریستی کمک کرده است و روسیه مسئولیت ویژه ای در اعمال فشار بر نظام برای پایان دادن به حملاتی که شهروندان را از بین می برد، دارد.

وی از ایران خواست شبه نظامیان شیعه را برای پایبندی به آتش بس تحت فشار قرار دهد.

کربی گفت: آمریکا برای پاسخ دادن به خواسته های دولت لیبی درباره آموزش دادن و مجهز کردن نیروهای گارد ریاست جمهوری و اطمینان حاصل کردن از وفاداری این نیروها آمادگی دارد.

وی با تاکید بر حمایت از دولت فایز السراج، ابراز امیدواری کرد؛ سفارت آمریکا در طرابلس در نزدیک ترین زمان بازگشایی شود.

کربی درباره بحران در یمن، گفت مذاکرات یمنی- یمنی زیر نظر سازمان ملل متحد در کویت بهترین فرصت ممکن برای دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر به شمار می رود.

وی تجربه تونس را ستود و گفت:در تونس طیف های مختلف سیاسی از سکولارها و اسلام گراها و چپ گرایان و راست گرایان باهم درباره این که امکان انتقال دموکراتیک از طریق رهبری شجاع و اجماع ملی هر چقدر هم که دشوار باشد، امکان پذیر است توافق کردند و این قابل ستایش است.

کربی گفت:اختلافات عمیق بین آمریکا و ایران به قوت خود باقی است و واشنگتن همچنان با رفتار بی ثبات کننده ایران در چند منطقه از جمله تهدیدهای آن علیه شرکای آمریکا در خلیج فارس و حمایت آن از نمایندگانش در مناطقی مانند سوریه و یمن به شدت مخالف است.

کربی در این مصاحبه درباره مناقشه در صحرای غربی، اظهار داشت آمریکا طرح خود مختاری مغرب را یکی از راهکارها برای حل این مسئله تلقی می کند و آن را طرح جدی و واقعی و معتبر می داند که می تواند خواسته های ملت صحرا را برای اداره امور خود در صلح و کرامت برآورده کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر