jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۹۰۸۵۷۴   ۰۸ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۶

با هافبک ایرانی در آستانه فینال لیگ قهرمانان اروپا

بازیکن اتلتیکو بودم، طرفدار رئال

امشب فینال لیگ قهرمانان اروپاست؛ بین رئال مادرید و اتلتیکو. این یعنی یک فینال تمام مادریدی.

بازیکن اتلتیکو بودم، طرفدار رئال

به گزارش جام جم ورزشی ، در آستانه این بازی، بی‌شک سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی جوان تیم ملی می‌تواند حرف‌های جالبی بزند. او قبل از حضور در روستوف روسیه، پیراهن اتلتیکو را به تن می‌کرد و مدتی هم در تمرینات تیم اصلی باشگاه حضور داشت. به بهانه این بازی حساس، عزت اللهی توضیحاتی می‌دهد.

سعید! فینال لیگ قهرمانان اروپا در پیش است. فکر می‌کنی کدام تیم برنده باشد؟

پیش‌بینی می‌کنم رئال مادرید قهرمان شود. کریس رونالدو هم مشکلی برای این بازی ندارد و با او شانس رئال بیشتر است.

البته اتلتیکو باشگاه سابق تو هم نشان داده تیم خوبی است. به هر حال تیمی که به فینال لیگ قهرمانان می‌رسد، تیم کوچکی نیست.

کاملا درست می‌گویید. اتلتیکو بزرگانی مثل بایرن و بارسلونا را شکست داد و به فینال رسید. تیمی که بتواند چنین رقبایی را ببرد و به فینال برسد، حتما یک چیزی دارد. اتلتیکو فوتبال زیبا بازی نمی‌کند، ولی به شکلی بازی می‌کند که برنده می‌شود. این هم سبک خاص آنها در فوتبال است. شما از این تیم نمی‌توانید توقع بازی خوب داشته باشید، ولی می‌توانید توقع کارهای بزرگ داشته باشید.

البته از سبک بازی این تیم انتقادهایی می‌شود. تو چقدر با این انتقادها موافقی؟

اتلتیکو به اندازه رئال یا بارسا و بایرن هزینه نکرده است. شما نمی‌توانید از اتلتیکو توقع داشته باشید که به زمین بایرن یا بارسا برود و حمله بکند. این تیم به اندازه آنها بازیکن ندارد، ولی شما می‌بینید که در زمین واقعا با تمام توانشان بازی می‌کنند. این ویژگی را سیمئونه در تیم به‌وجود آورده و به بازیکنانش تزریق کرده است. او در دوران بازیگری هم همین شکلی بود و حالا در مربیگری هم این‌طور عمل می‌کند.

تو در تمرینات اتلتیکو حاضر شدی و مدتی هم با این تیم تمرین کردی. از فضای تمرینات بگو.

من در تیم C باشگاه حضور داشتم. باشگاه برای این‌که به بازیکن جوانش انگیزه بدهد، آنها را به تمرینات تیم اصلی هم می‌برد. این شانس نصیب من هم شد.

گویا در اولین روز تمرین هم مشکلی برایت پیش آمده بود.

(خنده) خب دیرم شده بود و با ماشین یکی از دوستانم به محل تمرین رفتم که متاسفانه تا وارد پارکینگ ورزشگاه خانگی تیم شدم، دچار مشکل شد و یک لحظه نگاه کردم و دیدم دود کل پارکینگ را برداشته است. در همان لحظه فقط می‌خواستم پارک کنم و بروم که از شانس بد همان لحظه فرناندو تورس از راه رسید!

در اتلتیکو با چه بازیکنانی ارتباط داشتی؟ کسی بود که به تو کمک کند؟

خود تورس از همان روز با من دوست شد و اگر چیزی بود می‌گفت. ولی کلا در این تیم همه از بازیکنان جوان حمایت می‌کنند. درست است در تمرین خشن هستند و سخت کار می‌کنند، اما حامی یکدیگرند. چیزهایی که بعضی‌ها درباره این تیم و تمریناتش می‌گویند، درست نیست.

آیا در تمرینات هم به اندازه بازی‌ها خشن هستند؟

سیمئونه در دوران بازیگری اش خیلی سفت و سخت بازی می‌کرد. الان تیمش هم همین‌طور بازی می‌کند. البته در تمرینات همه حرفه‌ای هستند. یعنی شما نمی‌بینید کسی، دیگری را از قصد بزند. گاهی خبر می‌رسد در تمرین فلان تیم، دو بازیکن درگیر شده‌اند، ولی آیا خبری شنیده‌اید که در تمرین اتلتیکو درگیری پیش آمده باشد؟ اولا آنها وقتی سفت بازی می‌کنند، توقع ندارند که بازیکنان دیگر نازشان کنند. آنها سر توپ زیاد درگیر می‌شوند. ترکیب سیمئونه به صورت صددرصد مشخص نیست و همیشه می‌گوید بازیکنی که در تمرین‌ها خوب باشد، بازی می‌کند. شک نکنید بازیکنی که در ترکیب قرار می‌گیرد در تمرین فوق‌العاده بوده، وگرنه به او بازی نمی‌رسد.

سعید پس تصور می‌کنی رئال برنده باشد؟

من بازیکن اتلتیکو بودم، ولی قبل از حضور در این تیم طرفدار رئال بودم. حتی یک بار به ورزشگاه رفتم که بازی اتلتیکو و رئال را ببینم و همان موقع هم دوست داشتم تیم محبوبم برنده شود! الان هم امیدوارم رئال برنده باشد، چون این تیم را دوست دارم.

گویا در تیم ملی هم جمع رئالی‌ها جمع است!

خب تعداد رئالی‌های تیم ملی زیاد است. بیشتر بچه‌ها یا بارسایی هستند یا رئالی.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر