jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۹۰۸۰۸۵ ۰۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۱۸

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: 2 بانک اتریشی و 2 بانک سوئیسی با ایران ارتباط برقرار کردند.

همکاری 4 بانک اتریشی و سوئیسی با ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداو سیما ؛ مسعود خوانساری در حاشیه مذاکرات دو جانبه هیات تجاری کرنتن اتریش و اتاق بازرگانی تهران افزود: امروز میزبان هیات اتریش به سرپرستی وزیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ استان کرنتن هستیم. کرنتن در زمینه صنعت بازیافت چوب و پلاستیک و در حوزه گردشگری پیشرفت های خوبی داشته است.

وی ادامه داد: سال گذشته حجم تجارت ما با اتریش 400 میلیون دلار بود که با توجه به موافقت نامه ها پیش بینی می شود امسال و سال آینده حجم تجاری افزایش یابد.

خوانساری با اشاره به ارتباط 2 بانک اتریشی (رایف آیزن) و (اور بانک) با ایران گفت: امروز 2 تفاهم نامه در رابطه با رفع موانع و مشکلات سر راه سرمایه گذاران با امضا رسید که تا حدودی مشکلات بانکی رفع شود.

وی افزود: 2 بانک سوئیس با ایران ارتباط برقرار کرده است اما مشکلی که هنوز باقی مانده تبدیل دلار به سایر ارزهاست.

وی تصریح کرد: کشور اتریش 360 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و ایران را برای سرمایه گذاری مشترک مناسب می داند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ایران و اتریش باید به فکر سرمایه گذاری بلند مدت باشند.

مسعود خوانساری با اشاره به ورود 5 هیات اتریشی در طی چند ماه گذشته به ایران افزود: اتریش کشوری توسعه یافته است که 340 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و در زمینه های صنعتی موفق بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایران دارای موقعیت راهبردی است، کشورهای همسایه بازار خوبی برای سرمایه گذاران در ایران هستند.

خوانساری افزود: با توجه به پیش بینی رشد 4 درصدی اقتصاد در سال ، نیازمند 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها فشار زیادی بر اقتصاد کشور وارد کرد، گفت: تحریم ها باعث شد تا در زمینه فناوری و زیرساختها اقدامات خوبی صورت گیرد که این امر نیازمند سرمایه گذاری است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: هنوز برخی از بانکها برای ایجاد ارتباط محتاط هستند اما دو بانک اتریشی با ایران ارتباط برقرار کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مهمترین عامل در سرمایه گذاری اعتبارات بانکی است اما روند حل مشکل بانکی بسیار کند پیش می رود، و اتاق بازرگانی امادگی دارد تا موانع موجود را برطرف کند.

خوانساری درپایان با اشاره به تعداد 150 هزار نفر عضو اتاق بازرگانی تهران گفت:50 درصد اقتصاد کشور در تهران است و هردو کشور باید به فکر سرمایه گذاری درازمدت باشند.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق بازرگانی کرنتن و تفاهم همکاری بین شرکتهای اب صنعت انرژی و mta messtechnik امضا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر