jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۹۰۷۹۰۱   ۰۵ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۵

به مناسبت زاد روز پرویز شاپور «آفرینش کاریکلماتور» در پنجم خرداد کارنامه هنری او در «کافه هنر» مرور می شود.

کافه هنر و مروری بر کارنامه آفرینش کاریکلماتور

به گزارش جام جم سیما به نقل از شبکه رادیویی ایران، ریحانه یزدان دوست با اعلام این خبر گفت: پرویز شاپور نویسنده ایرانی است. شهرت او به دلیل نگارش کاریکلماتور، نوشته‌های کوتاه است که ظرافت و دیدی شاعرانه و طنزآمیز دارند. علاوه بر آفرینش کاریکلماتورها، در طراحی سیاه‌قلم نیز توانا بود.

قسمت چهارم گزارش از خاک تا خشت علی رشیدی از (موزه هنرهای زیبا در کاخ سعد آباد ) و صحبت های بهاالدین خرمشاهی وادامه توضیح ایشان درباره دگرگونی رسم الخط فارسی در فضای مجازی، یادی از محمدعلی پرواز نقاش و خوشنویس و مروری بر کارنامه هنری وی. شیوه های روایت داستان با کارشناسی محسن حکیم معانی و مروری بر رویدادهای فرهنگی هنری در «باجه» از دیگر بخش های این برنامه است.

برنامه کافه هنر با گویندگی داوود حیدری از ساعت 19:45 تا 20:45 از موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز وای ام ردیف 558 کیلوهرتز از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر