jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۰۷۳   ۰۱ خرداد ۱۳۸۱  |  ۱۵:۵۱

کارشناسان محیط زیست از تقریبا200 کشور جهان در کنفرانسی در لاهه پایتخت هلند شرکت کرده اند تا چگونگی بهبود حفاظت از طبیعت را در برابر تغییرات ژنتیکی بررسی کنند انتظار می رود شرکت کنندگان در این اجلاس که باعنوان امنیت زیستی تشکیل شده است

درخواست کنند که کشت گیاهانی که از نظر ژنتیکی تغییر یافته اند، در نزدیک گونه های طبیعی این گیاهان متوقف شود به گفته آنان ، در غیر این صورت ، این خطر وجود دارد که گونه های طبیعی گیاهان در اثر گرده افشانی گیاهانی که تغییر ژنتیکی یافته اند، از میان برود. اجلاس لاهه در پی کنفرانس دیگری تشکیل می شود که با عنوان تنوع زیستی برگزار شده بود کنفرانس تنوع زیستی چندی پیش با تصویب یک قطعنامه بین المللی پایان یافت این قطعنامه حاوی رهنمودهایی درباره حفاظت از گونه های گیاهی و حیوانی در جهان است متخصصان محیط زیست می گویند: تحقیقات کافی درباره خطر پراکنده شدن سازواره های تغییر ژنتیکی یافته در محیط طبیعی صورت نگرفته است قطعنامه اجلاس روز جمعه پس از تصویب توسط دولتهای 50 کشور، به مرحله اجرا در خواهد آمد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.