jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۰۶۷۸۲   ۰۱ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۱۶

مرد جگرکی که با انگیزه سرقت، دوستش را کشته و جسد او را در مغازه خود دفن کرده بود، در یک‌قدمی محاکمه قرار گرفت.

محاکمه مرد جگرکی به اتهام جنایت هولناک +عکس

به گزارش جام جم ، آذر سال 93 مردی میانسال با حضور در پلیس آگاهی تهران از ناپدید شدن پسر 23 ساله‌اش به نام یاشار خبر داد و گفت: پسرم در یافت‌آباد مغازه جگرکی دارد، دو روز قبل برای خرید طلا از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. تلفن همراهش هم خاموش است.

در ادامه تحقیقات پلیسی چند نفر به عنوان مظنون بازداشت شده، اما بی‌گناه شناخته و آزاد شدند. با گذشت هشت ماه و در روز‌های پایانی تیر سال گذشته یکی از دوستان وی که در همان محله مغازه جگرکی داشت، دستگیر شد.

تحقیقات از حسین 30 ساله ادامه داشت تا این‌که پس از 240 روز قفل سکوت خود را شکست و به قتل یاشار اعتراف کرد.

متهم در اظهاراتش به افسر بازجو گفت: چند روز قبل از این جنایت یاشار به مغازه‌ام آمد و مدعی شد می‌خواهد با پول‌هایش سکه بخرد. وسوسه شدم به دلیل مشکلات مالی‌ام، پولش را سرقت کنم. سلاح خریدم وکف مغازه‌ام چاه عمیقی حفر کردم. روز جنایت به بهانه این‌که آشنایی دارم که سکه‌ها را زیر قیمت می‌فروشد، او را به مغازه‌ام کشاندم و با شلیک گلوله جانش را گرفتم و جسد را در همان چاه انداختم و 95 میلیون تومانش را دزدیدم. با آن برای همسرم طلا خریدم، بدهی پدرم را پرداخت کردم و حتی 80 معتاد را در کمپ بستری کردم. بقیه را هم خرج کردم و فقط 20 میلیون تومان از آن باقی ماند. با اعتراف وی، جسد مقتول از عمق شش متری چاه کشف شد.

چند روز پیش آخرین دفاع از وی در دادسرا گرفته شد. قرار جلب به دادرسی عامل قتل در مغازه جگرکی به اتهام مباشرت در قتل عمدی با سلاح، سرقت مسلحانه و مقرون به آزار و نگهداری و حمل سلاح جنگی از سوی قاضی سعید احمدبیگی، بازپرس ویژه قتل تهران صادر شد. متهم بزودی در دادگاه یک کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر