jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۶۵۸۲ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۳

وزیر دفاع روسیه خبر داد:

آغاز حملات هوایی در سوریه از 5 خرداد

وزیر دفاع روسیه از ارائه پیشنهاد آغاز عملیات هوایی مشترک این کشور با ائتلاف تحت رهبری امریکا در سوریه از 5 خرداد خبر داد.

آغاز حملات هوایی در سوریه از 5 خرداد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تلویزیون دولتی روسیه، سرگئی شویگو، روز جمعه در نشستی دفاعی گفت هدف از این حملات هدف قرار دادن جبهه النصره و سایر گروههای تروریستی است که آتش بس سوریه را نقض کرده‌اند.

روسیه پیشنهاد کرده این حملات همچنین باید کاروان‌های حمل سلاح از جمله آنهایی که از ترکیه وارد سوریه می شوند را هدف قرار دهد.

به گفته وزیر دفاع روسیه، این پیشنهاد با هماهنگی دولت سوریه و پس از تبادل نظر با کارشناسان نظامی امریکا در امان، پایتخت اردن ارائه شده است.

روسیه همچنین حق اقدام نظامی یک‌جانبه علیه تروریست‌هایی که ناقض آتش بس سوریه هستند را برای خود محفوظ داشته است.

گفتنی است نشست «گروه بین المللی حمایت از سوریه» موسوم به گروه تماس، سه شنبه گذشته در وینِ اتریش بدون نتیجه ملموس به کار خود پایان داد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از این نشست گفت برخی اعضای «گروه بین المللی حمایت از سوریه» از گروه تروریستی جبهه النصره مرتبط با القاعده به عنوان ابزاری علیه دولت سوریه استفاده می کنند.

وزیر خارجه روسیه همچنین با بیان اینکه قوی‌ترین نیرو برای مبارزه با تروریسم در سوریه ارتش این کشور است گفت همه باید با داعش در مرزهای سوریه با ترکیه که محل ورود آنان به خاک سوریه است مبارزه کنند.

«گروه بین المللی حمایت از سوریه» اعلام کرده است اگر هر یک از طرف های مذاکرات صلح سوریه به طور مکرر آتش بس را نقض کند، امریکا و روسیه می توانند به طور مشترک حمایت خود از آنها را به موجب توافق آتش بس سلب کنند.

منبع:پرس تی وی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر