jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۳۲۰ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تکذیبیه‌هایی با دوام یکروزه

مردم در انتظار تعیین نرخ دوم بنزین

برخلاف تکذیب دولت درباره دونرخی شدن بنزین در روزهای گذشته، خبرهایی به گوش می‌رسد که قرار است بزودی بنزین به صورت سهمیه‌بندی و دو نرخی عرضه شود و قیمت دوم آن بعد از ابلاغ بودجه اعلام خواهد شد.

به گزارش جام‌جم، سخنگوی دولت سه‌شنبه در مورد احتمال دونرخی شدن بنزین و موضع دولت، گفت: در این رابطه تبصره 14 لایحه بودجه سال 95 وجود دارد که دولت در فرآیند تصویب این بند مخالفت صریح خود را اعلام کرده است، چراکه دولت موافق با دونرخی کردن قیمت بنزین نیست و هنوز هم این تبصره به دولت ابلاغ نشده است.

از اظهارات سخنگوی دولت این‌طور برداشت می‌شد که گویا دولت قصد اجرای مصوبه مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین را ندارد، اما این گفته محمدباقر نوبخت یک روز بیشتر اعتبار نداشت و دیروز اخباری منتشر شد که نشان از برنامه‌ریزی دولت برای سهمیه‌بندی بنزین دارد. بر اساس اخبار منتشرشده، مشخص است که دولت برنامه‌ریزی‌های خود را در این زمینه انجام داده و قصد دارد بنزین را به صورت دو نرخی عرضه کند و اکنون هم منتظر ابلاغ بودجه است تا قیمت آن را اعلام کند.

براساس قانون بودجه امسال که دیروز به تائید نهایی شورای نگهبان رسید، دولت چهارماه برای ایجاد زیرساخت و شرایط لازم برای سهمیه‌بندی بنزین و تعیین نرخ دوم آن فرصت خواهد داشت.

براساس آنچه وزارت نفت اعلام کرده است، با ابلاغ مصوبه، دولت با تشکیل کارگروه تخصصی به بررسی شرایط استفاده مجدد از کارت سوخت و تعیین نرخ دوم بنزین براساس بند الحاقی قانون بودجه سال 95 می‌پردازد.

عباس کاظمی، معاون وزیر در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این باره به خبرگزاری وزارت نفت (شانا) گفت: دولت برخلاف باور و اعتقادش که بنزین دو نرخی را فسادآور می‌داند، ملزم به اجرای این مصوبه شده است. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در مورد میزان سهمیه و تعیین قیمت بنزین نیز گفت: هیات دولت، نرخ و شیوه توزیعی را بعد از بررسی در کارگروه‌های تخصصی تعیین خواهد کرد و ما از زمان ابلاغ مصوبه ملزم به اجرا خواهیم بود.

وی با اشاره به آثار منفی دو نرخی بودن بنزین خاطرنشان کرد: آثار منفی این طرح را در بخش حمل و نقل و مناسبات اقتصادی شاهد خواهیم بود چون متاسفانه محاسبات حمل و نقل براساس نرخ دوم صورت می‌گیرد.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: سهمیه بنزین برای نرخ نخست طوری تعیین می‌شود که نیاز واقعی مردم را برطرف کرده و نیازی به استفاده از بنزین با نرخ دوم نباشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر