jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۲۴۱ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پارلمان بلژیک دیروز مروان البرغوثی نماینده فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، پارلمان بلژیک در پیامی اعلام کرد: اعضای پارلمان بلژیک با هر طیف سیاسی که هستند مروان البرغوثی را به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کردند زیرا وی نماینده منتخب ملت فلسطین است و به صورت دموکراتیک از حقوق‌بشر بویژه حقوق زنان دفاع می‌کند.

فدوی البرغوثی، همسر مروان البرغوثی در این رابطه اعلام کرد که بجز بلژیک برخی پارلمان‌های اروپایی نیز از نامزدی مروان البرغوثی برای دریافت جایزه صلح نوبل حمایت می‌کنند و نام این کشورها بزودی اعلام خواهد شد. مروان البرغوثی از سال 2002 تاکنون در زندان‌های رژیم صهیونیستی بسر می‌برد. پنج بار حکم زندان ابد و 40 سال زندان برای وی صادر شده است. مروان البرغوثی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر