jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۹۰۶۱۵۹ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۵۴

متخصص درمان ناباروری در خصوص تاثیر منفی اسباب بازی های الکترونیکی بر سلامت باروری کودکان گفت: این گونه وسایل بازی می تواند موجب ناباروری کودکان در آینده شود.

اسباب بازی‌‌های الکترونیکی نازایی می‌آورد

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر جلیل پاکروش عوامل حفظ باروری و تهدید کننده آن، به خانواده ها توصیه کرد که کودکان خود را تا حد امکان از این گونه اسباب بازی دور نگه دارند.
پاکروش شیر خشک را هم در کاهش احتمالی توان باروری فرزندان در آینده، به شدت موثر دانست.
وی همچنین با اشاره به این که مواد آرایشی میزان خطر ناباروری و نازایی در دختران را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: متاسفانه استفاده از مواد آرایشی که می تواند بر باروری تاثیر منفی بگذارد، در میان دختران افزایش یافته است .
وی بهترین سن باروری را بین 20 تا 25 سال اعلام کرد و گفت: در کشورهای پیشرفته تخمک های زنان را بارور و فریز می کنند تا آنها در سنین بالاتر بتوانند صاحب فرزند سالم شوند که این فرهنگ در کشور ما وجود ندارد.
پاکروش بر اهمیت کاهش سن ازدواج در جامعه تاکید کرد و خواستار تلاش مسوولان برای فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان جامعه و فرزندآوری آنها شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش