jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۶۰۲۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۶

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۰ روز شنبه اول خرداد تا ساعت ۱۴ روز یکشنبه دوم خرداد از‌ میدان ۷۲ تن قم به سمت جمکران ممنوع است؛ وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین پل میدان ۷۲ تن به سمت اتوبان قم-کاشان تردد کنند.

محدودیت‌های ترافیکی در تعطیلات نیمه شعبان

به گزارش جام جم آنلاین ، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1664 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل 2.3 افزایش‌ نشان می‌دهد.

در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17 درصد‌، اوج تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نیمه شعبان ‌از امروز تا سوم خرداد‌

‌تردد موتور‌سیکلت از ساعت 12:00 ظهر روز چهارشنبه مورخ 29 اردیبهشت الی ساعت 02:00 بامداد روز دوشنبه سوم خرداد ‌از محورهای کرج – چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتور‌سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کرج – چالوس‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت‌ ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 روز جمعه مورخ 31 اردیبهشت الی ساعت 02:00 بامداد روز شنبه مورخ اول خرداد از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام مأمورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:30 روز جمعه مورخ اردیبهشت 31 الی ساعت 02:00 بامداد روز شنبه اول خرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (‌محدوده دزدبن‌) به سمت کرج یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 روز یکشنبه دوم خرداد الی ساعت 02:00 بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است؛ ‌‌با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:30 روز یکشنبه دوم خرداد الی ساعت 02:00 بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (‌محدوده دزدبن‌) به سمت کرج یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز ‌‌تردد انواع تریلر ‌کماکان ممنوع است همچنین تردد‌ کامیون‌ و کامیونت‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 08:00 روز چهارشنبه 29 اردیبهشت الی ساعت 08:00 روز دوشنبه سوم خرداد از محور هراز ممنوع ‌است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13:00 روز یکشنبه دوم خرداد الی ساعت 03:00 بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از رودهن به آب اسک ممنوع است؛ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 روز یکشنبه دوم خرداد الی ساعت 03:00 بامداد روز دوشنبه سوم خرداد ازآب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 08:00 روز چهارشنبه 29 اردیبهشت الی ساعت 08:00 روز دوشنبه سوم خرداد از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

تردد‌ کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 08:00 روز یکشنبه دوم خرداد الی ساعت 08:00 روز دوشنبه سوم خرداد از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع ‌است.

در محور قدیم رشت – قزوین و محور اردبیل – آستارا و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 08:00 الی 24:00 روز یکشنبه دوم خرداد از رشت به قزوین و اردبیل به آستارا ممنوع است.

در محور فاروج – شیروان – بجنورد – چمن بید و محور چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 06:00 الی 24:00 روزهای پنجشنبه و یکشنبه (30 اردیبهشت و دوم خرداد) ممنوع ‌است.

تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت 10:00 روز شنبه اول خرداد الی ساعت 14:00 روز یکشنبه دوم خرداد از‌ میدان 72 تن به سمت جمکران ممنوع و وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین (‌پل میدان 72 تن به سمت اتوبان قم – کاشان ) تردد کنند.

‌تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت 10:00 روز شنبه اول خرداد الی ساعت 14:00 روز یکشنبه دوم خرداد از‌ عوارضی اتوبان قم-کاشان به سمت میدان 72 تن ممنوع و وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین (‌اتوبان قم – کاشان به سمت رودخانه تغییر مسیر داده و در ادامه از کنارگذر منتهی به خیابان شهید بادیان وارد کمربندی امام علی (ع) و در ادامه به سمت جاده قدیم قم – تهران و سلفچگان‌‌) تردد ‌کنند.

تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت 10:00 روز شنبه اول خرداد الی ساعت 14:00 روز یکشنبه دوم خرداد از‌ جاده قدیم کاشان – قم نرسیده به پل امیرکبیر به سمت مسجد مقدس جمکران ممنوع و وسایل نقلیه‌ می‌توانند از مسیر جایگزین (‌کنارگذر پل امیرکبیر به اتوبان کاشان – قم‌) تردد کنند.

در محور های دلیجان – نراق‌، مشهد اردهال – کاشان‌، محور قدیم ساوه – همدان و محور قدیم ساوه – سلفچگان تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 12:00 روز شنبه اول خرداد الی ساعت 12:00 روز دوشنبه سوم خرداد ‌ممنوع ‌است.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج‌، آزادراه ‌قزوین-کرج‌،‌‌‌ آزادراه کرج-قزوین‌، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه ساوه-‌تهران‌، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت، محور تهران-شهریار و محور جاجرود-تهران در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ممنوعیت تردد به دلیل مشکلات جوی‌

محور شمشک - دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران‌‌ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و باران و احتمال ریزش کوه‌ مسدود‌ است‌.

محور رودان-بندرعباس (مسیر رفت)‌ واقع در استان هرمزگان‌ از مورخ 12 فروردین 95 تا اطلاع بعدی به دلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی از مسیر برگشت به صورت دو طرفه امکان‌پذیر ‌است.

محور سی سخت - بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ 25 آبان 94 تا اطلاع بعدی‌ با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود.

آزادراه رشت-قزوین باند رفت محدوده توتکابن به رودبار نرسیده به تونل نصفی‌ واقع در استان گیلان‌، از مورخ 23 فروردین 95 تا اطلاع بعدی به دلیل جلوگیری از وقوع رانش ناشی از اختلاف سطح ایجاد شده مسیر مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم رستم آباد - رودبار انجام می‌گیرد.

کمربندی دهلران-اندیمشک ‌واقع در استان ایلام‌ از روز 26 فروردین 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

محور اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ از مورخ 29 فروردین 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آب گرفتگی مسدود است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

محور هراز‌ واقع در استان‌های مازندران و تهران از مورخ 6 اردیبهشت لغایت 31 اردیبهشت 95 ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت 20 الی 5 بامداد به غیر از روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه‌ و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات تعریض و بهسازی واحداث 2 دستگاه پل قوسی و عملیات خاکبرداری نقاط حادثه خیز‌، محدوده شنگلده تا گزنک (حدفاصل کیلومتر 73 تا200+76‌) و محدوده چلاو (‌پیچ پرن‌)‌ محور مسدود و تردد از محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محور امیدیه - جایزان‌، واقع دراستان خوزستان‌ به‌دلیل اجرای عملیات ترمیم جاده اصلی‌ حدفاصل کیلومتر 3 الی 600+7 ‌از 21 فروردین لغایت 21 خرداد 95 به صورت 24 ساعته مسدود است و تردد از محور جایگزین امیدیه – آغاجاری – چم نظامی – جایزان انجام می‌شود.

در محور دماوند ـ فیروزکوه‌ واقع در استان تهران‌، از مورخ 21 فروردین لغایت 31 خرداد 95 ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 8 تا 18 و روز‌های چهارشنبه تا ساعت 14 هر هفته، به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حفاظتی پلیمری‌، حد فاصل جابان تا هنرستان کشاورزی آئینه ورزان‌، تردد همزمان با اجرای عملیات‌‌ و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور کرج - چالوس (‌کندوان)‌‌ از مورخ 21 فروردین تا 2 تیر 95 ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت 8 تا 16 و روز چهارشنبه تا ساعت 12 هر هفته ‌‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در ‌آزاد‌راه تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ 21 فروردین لغایت 2 تیر 95 ‌روزهای شنبه تا دو شنبه از ساعت 8:30 تا 17 و روز سه‌شنبه تا ساعت 12 هر هفته ‌به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، حدفاصل عوارضی تا پایان حوزه استحفاظی اداره راه وشهرسازی استان تهران، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

محور قدیم تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ 23 فروردین لغایت 2 تیر 95 ‌روزهای شنبه تا ‌دو‌شنبه از ساعت 8:00 الی 17 و روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تا ساعت 12 ‌به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، حدفاصل کهریزک تا پلیس‌راه حسن آباد‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – ساوه‌، واقع در استان تهران‌ از مورخ 1 اردیبهشت لغایت 31 تیر 95 روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 7:00 الی 18 و روز چهارشنبه تا ساعت 14 هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت‌، حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره)‌ واقع در استان تهران‌ از روز 5 اردیبهشت تا 15 تیر 95 روزهای شنبه تا‌ سه‌شنبه از ساعت 8:30 الی 18 و روز چهارشنبه تا ساعت 12 هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌، حدفاصل کیلومتر 0 تا 8 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور هراز‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از مورخ 11 اردیبهشت لغایت 2 تیر 95 روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 07:30 تا‌ 18:30 هر هفته به غیر از ‌‌‌ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌، تعریض‌، بهسازی و چهارخطه کردن محور، حدفاصل کیلومتر 0 تا 5 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور انجام می‌شود.

آزاد‌راه تهران-ساوه (‌‌مسیر رفت 200 متر از ابتدای حوزه بعد از آزادگان‌) از مورخ 19 اردیبهشت لغایت 31 اردیبهشت 95 روزهای شنبه تا ‌دوشنبه از ساعت 7:00 الی 18 و روز سه‌شنبه تا ساعت 12 ‌هر هفته به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات شتشوی تابلو VMS و VSL ‌‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌آزاد‌راه تهران – قم (‌مسیر رفت و برگشت‌)‌ از مورخ 19 اردیبهشت لغایت 31 اردیبهشت 95 ‌روزهای شنبه تا دوشنبه از ساعت 7:00 الی 18 و روز سه‌شنبه تا ساعت 12 ‌هر هفته ‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات شتشوی تابلوهای VMS و VSL ‌ حدفاصل عوارضی تا پل فرودگاه‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

پیام‌های آموزشی و توصیه‌‌های ایمنی در رانندگی

رانندگی‌ کاری دقیق و آگاهانه است اگر تعداد سرنشینان اتومبیل زیاد باشد نه تنها به سیستم فنی وسیله نقلیه آسیب می‌رساند، بلکه گاهی اوقات مانع دید راننده شده و از واکنش‌های سریع و به‌موقع جلوگیری می‌کند.

ایمنی رفت و آمد در جاده و خیابان‌ها یک نیاز ملی است.

سنگ بنای مهارت و آموزش‌های ترافیکی را باید از مهد کودک گذاشت‌، مربیان‌ مهد کودک می‌توانند شخصیت ترافیکی بچه ها را شکل داده و خطراتی که در کمین کودکان است، را کاهش دهند.

تلاش کنیم، با آموزش صحیح فرزندان مان را به آگاهی و مهارت در زمینه ترافیک برسانیم و اگر از این آموزش‌ها یک آسیب‌دیده هم کمتر شود، کار بزرگی انجام شده است.

آرامش در رانندگی موقعیت‌های خطرناک را بر طرف می‌سازد.

تابلوهای راهنمایی و رانندگی پیام آوران نظم و قانون هستند؛ رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ‌نشانگر شخصیت و فرهنگ اجتماعی ما است.

به فرامین و توصیه‌های علائم و چراغ‌های راهنمایی توجه و از آنها پیروی کنید توجه به این تابلوها که نشانه‌های نمادین قوانین و مقررات عبور و مرور هستند، الزامی است، این علائم‌ دستورالعمل رانندگی صحیح را نشان می‌دهند، مطمئن شوید، مفهوم همه علائم را می‌دانید.

آرامش در حین رانندگی موقعیت‌های خطرناک سانحه‌ساز را برطرف می‌سازد.

استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است، در صـورت ضرورت پاسخ گویی، خودرو را به منتهی‌الیه سمـت راست خیابان هدایت کرده و سپس به گفت‌‌وگو بپردازید‌؛ طبق آخرین بررسی‌ها‌ تلفن همراه عامل بسیاری از تصادفات رانندگی است.

شما باید بتوانید شماره خودروها را از فاصله 20 متری بخوانید، اگر در دید خود مشکل دارید، حتما باید در مواقع رانندگی از عینک استفاده کنید.

توصیه می‌شود‌، رانندگان همیشه در داخل خودرو یک دستگاه کپسول آتش‌نشانی استاندارد به منظور خاموش کردن آتش و مـهار ابعاد آن به همراه داشته باشند.

داشتن حس مسئولیت و عدم توجه به منافع شخصی، مهمترین عامل برقراری ایمنی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش رانندگی است؛ اگر جاده و خودرو به گونه‌ای ایمن و صحیح ساخته شوند و در کنار آن کاربران نیز از قوانین تبعیت کنند، مشکلی در رانندگی به وجود نخواهد آمد.

‌گذشت در رانندگی اولین قدم در نظم دادن به ترافیک است.

سرعت زیاد در رانندگی‌، شتاب برای رسیدن به حوادث است؛ رانندگان دقت داشته باشند که‌ کمبود زمان خود را با سرعت زیاد‌ جبران نکنند.

‌رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری‌ مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده‌ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره‌مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

طبق آمار بسیاری از تصادفات رانندگی ‌در فاصله 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد؛ راکبان موتورسیکلت‌ در صورت الزام تردد در حاشیه راه‌‌ها، همه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند‌.

مقررات ترافیکی فقط مخصوص رانندگان نیست، رهگذران پیاده هم باید به آن توجه کنند.

از عابران پیاده‌ در حاشیه شهرها تقاضا می‌شود، تا حد امکان در حاشیه جاده تردد نکنند و عبور عرضی از جاده نداشته باشند‌.

بیشترین تصادفات رانندگی که در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد مربوط به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده است؛ از رانندگان وسایل نقلیه خودرویی تقاضا می‌شود، احتیاط را بسیار بیشتر در این مسیر‌ها در دستور کار خود قرار دهند.

رانندگان عدم تخطی از سرعت مطمئنه و تردد با سرعت مجاز را همیشه در دستور کار خود قرار دهند؛ بیش از 50 درصد تصادفات رانندگی به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیرمجاز رخ می‌دهد.

‌در بسیاری از تصادفات رانندگی که در سرعت بالای 50 کیلومتر در ساعت رخ می‌دهد، بر اثر برخورد سـر راننده به شیشه جلو و قفسه سینه با فرمان اتومبیل ضربات مرگ‌آوری بر سرنشینان جلو وسیله نقلیه وارد می‌‌شود.

ضربات وارده به ناحیه سر و گردن علت اصلی بیش از 70 درصد تصادفات منجر به فوت است؛ به همین دلیل بستن کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان ردیف اول وسایل نقلیه در حال حرکت در بزرگراه‌های درون شهری، کمربندی‌ها و جاده‌های بین شهری الزامی است؛ طبق مطالعات انجام شده تـوسط سازمان بهداشت جهانی استفاده صحیح از کمربند ایمنی احتمال مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را تا 60 درصد کاهش می‌دهد.

هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها همواره از سمت راست حرکت کنید، مگر آنکه قصد سبقت داشته باشید‌، تغییر خط عبوری باید با احتیاط و با استفاده از چراغ راهنما انجام پذیرد.

مسافران‌ و رانندگان طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از سفر بدانند و عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشند؛ در طول مسیر استراحتی هر چند کوتاه داشته باشند، تا خواب‌آلودگی رفع شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل 30 کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر