jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۵۶۳۹ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۴

پلیس فدرال استرالیا با همکاری پلیس ایالت «نیو ساوت ولز» روز سه شنبه یک جوان 18 ساله را در شمال غرب سیدنی به اتهام برنامه ریزی برای اقدام تروریستی «قریب الوقوع» دستگیر کردند.

بازداشت یک تروریست در استرالیا

به گزارش جام جم آنلاین ، مقامات پلیس اعلام کردند که بازداشت این جوان با حملات اوایل صبح سه شنبه پلیس در ملبورن در خصوص دستگیری پنج مرد در ویکتوریا که برای سفر به اندونزی و رفتن به سوریه به منظور پیوستن به داعش با قایق برنامه ریزی کرده بودند، ارتباط ندارد.

پلیس مبارزه با تروریسم استرالیا امروز اموال و دارایی های پنج متهم را که قصد داشتند با قایق از طریق آبهای استرالیا خود را به اندونزی برسانند و از آنجا عازم سوریه شوند مورد حمله قرار داد.

«کاترین بورن» معاون کمیسر پلیس «نیو ساوت ولز» گفت که بازداشت امروز این جوان از حمله برنامه ریزی شده تروریستی که 'قریب الوقوع' توصیف شد، جلوگیری کرد.

پلیس ادعا کرد این جوان 18 ساله که نامی از وی برده نشده است برای خروج از استرالیا و سفر به سوریه به منظور پیوستن به داعش نیز برنامه ریزی کرده بود.

این مقام امنیتی استرالیا اعلام کرد که فرد بازداشت شده با برخی افراد بازداشتی که دادگاهی شده اند ارتباط داشته است.

این جوان در یک بوستان در شمال غرب سیدنی دستگیر و متهم به برنامه ریزی برای یک حمله تروریستی پس از تلاش برای بدست آوردن اسلحه شده است.

براساس گزارش «ای.بی.سی»، وی ماه فوریه سال جاری نیز تلاش ناموفقی برای خروج از استرالیا و پیوستن به تروریست ها داشت و گذرنامه اش لغو شد.

آمارهای ارائه شده از طرف دولت استرالیا نشان می دهد تاکنون حدود صد نفر از شهروندان این کشور به گروه ترویستی داعش پیوسته اند.

استرالیا به عنوان یکی از متحدان نزدیک آمریکا از سال گذشته تاکنون در هشدار کامل فعالیت های تروریستی به سر می برد و به رغم خنثی سازی چندین فعالیت تروریستی و تقویت قوانین و اقدامات خود همچنان در خصوص فعالیت های تروریستی در این کشور نگرانی دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر