jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۴۹۱ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل واگن‌ پارس با بیان این‌که در حال حاضر یک سوم ظرفیت واگن‌ پارس فعال است و طبیعتا یک سوم نیروها هم سر کار هستند، گفت: رکود اقتصادی و واردات واگن موجب کاهش ظرفیت واگن پارس شد.

به گزارش فارس، محمدرضا مختاری در نشستی خبری اظهار کرد: متاسفانه واردات واگن جو بازار را به هم ریخته است، البته واگن‌هایی که وارد شد، دست دوم بود و همین موضوع باعث شد تولیدکنندگان داخلی به اجبار به بازسازی واگن بپردازند.

وی گفت: در حال حاضر 1200 نفر شاغل در واگن پارس فعالیت می‌کنند که اگر شرایط نامساعد اقتصادی نبود، امکان اشتغالزایی تا 3000 نفر را در حال حاضر داریم.

مدیرعامل واگن‌ پارس ادامه داد: البته واردات واگن هم مشکلاتی برای ما ایجاد کرد، زیرا یک دستگاه واگن دست دوم حداکثر 300 تا 400 میلیون تومان قیمت دارد در حالی که یک دستگاه واگن نو تا 5. 2 میلیارد تومان هزینه در بردارد.

وی با اشاره به شرایط نامساعد اقتصادی گفت: به وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد کرده‌ایم تجهیزات ارزان‌قیمت در اختیار شرکت‌های بهره‌بردار قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر