jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۷۷۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دیه مرد نقاش که به طرز مرموزی هنگام کار جان باخته بود، با حکم قضایی از بیت‌المال پرداخت می‌شود.

به گزارش جام‌جم، دوم آذر سال 91 در تماس مرد 41 ساله‌ای به نام جواد با پلیس 110، ماموران در جریان ماجرای مرگ مرموز نقاشی در خانه‌اش، قرار گرفتند.

وقتی مأموران کلانتری 151 یافت‌آباد پای در محل حادثه گذاشتند، جواد گفت: برای رنگ کردن خانه‌ام مردی به نام علی را که نقاش است، به خانه آوردم و امروز برای خرید بیرون رفتم و وقتی به خانه برگشتم، دیدم او وسط آشپزخانه افتاده است.

این مرد افزود: امروز صبح برای خرید از خانه بیرون رفتم و زمانی که برگشتم، متوجه مرگش شدم. جسد مرد نقاش برای تشخیص علت مرگش به دستور بازپرس ویژه قتل در اختیار متخصصان پزشکی قانونی قرار گرفت و آنها مرگ علی را آسیب نخاعی و شکستگی مهره‌های گردن اعلام کردند. همین کافی بود تا پرونده مرموز پیش‌روی کارآگاهان جنایی تهران قرار گیرد و در این مرحله از تحقیقات جواد دستگیر شد. جلسه رسیدگی به پرونده مرگ مرموز مرد نقاش در دادگاه کیفری برگزار شد و این در حالی بود که جواد خود را بی‌گناه معرفی می‌کرد تا این که پرونده وارد مرحله لوث شد تا در دادگاه جنایی مراسم قسامه انجام شود. در این دادگاه قرار بود خانواده نقاش 50 نفر را برای ادای سوگند حاضر کنند اما این اقدام صورت نگرفت و کسی حاضر نشد قسم بخورد که جواد قاتل است.

در ادامه، جواد قسم خورد که بی‌گناه است و هیچ نقشی در مرگ مرد نقاش نداشته است. قضات دادگاه کیفری سپس مرد صاحبخانه را تبرئه کردند. با گذشت بیش از چهار سال از قتل مرد نقاش و شناسایی نشدن قاتل او، اولیای دم خواستار دریافت دیه از بیت‌المال شدند. به همین دلیل دیروز جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شد و در پایان جلسه، قضات رای به پرداخت دیه از بیت‌المال دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر