jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۶۶ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم با اشاره به مشاهده پنج قلاده یوزپلنگ در میاندشت جاجرم گفت: پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم به عنوان پویاترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در کشور شناخته شد.

حسین هراتی افزود: علاوه بر این تعداد که توسط ماموران حفاظت محیط زیست ثبت شده است، از ابتدای امسال دوربین‌های تله‌ای نیز موفق به ثبت تصویر و فیلم هشت قلاده یوز پلنگ در پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو شده‌اند.

وی عنوان کرد: این مشاهدات به صورت تکی، دوتایی، سه تایی و پنچ تایی بوده که مورد آخری توسط دامداران در خارج از منطقه (یک کیلومتری مرز شرقی منطقه) مشاهده شده است. هراتی افزود: میاندشت که یکی از قدیمی‌ترین مناطق چهارگانه کشور به شمار می‌رود از سال 1352 تحت حفاظت قرار گرفته است و جزو بهترین زیستگاه‌های آهو و یوزپلنگ در کشور به شمار می‌آید./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر