jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۶۶ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم با اشاره به مشاهده پنج قلاده یوزپلنگ در میاندشت جاجرم گفت: پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم به عنوان پویاترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در کشور شناخته شد.

حسین هراتی افزود: علاوه بر این تعداد که توسط ماموران حفاظت محیط زیست ثبت شده است، از ابتدای امسال دوربین‌های تله‌ای نیز موفق به ثبت تصویر و فیلم هشت قلاده یوز پلنگ در پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو شده‌اند.

وی عنوان کرد: این مشاهدات به صورت تکی، دوتایی، سه تایی و پنچ تایی بوده که مورد آخری توسط دامداران در خارج از منطقه (یک کیلومتری مرز شرقی منطقه) مشاهده شده است. هراتی افزود: میاندشت که یکی از قدیمی‌ترین مناطق چهارگانه کشور به شمار می‌رود از سال 1352 تحت حفاظت قرار گرفته است و جزو بهترین زیستگاه‌های آهو و یوزپلنگ در کشور به شمار می‌آید./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر