jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۶۳ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اصلی‌ترین گروه مخالف در بحرین اعلام کرد سال 2015 میلادی بدترین سال برای مخالفان این کشور از نظر نقض حقوق بشر به دست رژیم آل‌خلیفه بوده است.

سازمان حقوق بشر و آزادی‌های جمعیت ملی اسلامی الوفاقِ بحرین در گزارش خود اعلام کرد: با توجه به ممنوعیت تظاهرات در سراسر این کشور در سال 2015، نیروهای رژیم آل‌خلیفه 1765 نفر ازجمله 120 کودک را در این سال بازداشت کردند. در ادامه این گزارش آمده است: در سال گذشته میلادی هر گونه تجمع اعتراضی ممنوع بود و به نظر می‌رسد این تصمیم رژیم آل‌خلیفه برای محدود کردن آزادی‌های اساسی مردم بحرین، اقدامی تنبیهی در واکنش به تصمیم مخالفان برای تحریم انتخابات پارلمانی سال 2014 در این کشور باشد. براساس این گزارش، با وجود ممنوعیت تجمع بحرینی‌ها 6403 بار تظاهرات کردند که پلیس در مواجهه با 2035 مورد از این تظاهرات‌ها از گاز اشک‌آور و تفنگ‌های ساچمه‌ای استفاده و 700 نفر را زخمی کرد. / پرس‌تی‌وی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر