jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۷۳۸ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۱

سرهنگ سرگی ایوانوف نماینده ی مرکز روسی آشتی طرف های درگیر در سوریه به خبرنگاران گفت: گروهک شبه نظامیانی که منطقه ی روستایی سمره در استان حماء سوریه را در دست داشت به توافق مصالحه و آتش بس پیوسته و اسحه خود را به نماینده ی دولت سوریه تحویل داد.

یک گروه مسلح در سوریه سلاح خود را تحویل ارتش داد

به گزارش جام جم آنلاین ، بزرگلن روستا، فرماندار استان حماء ، عمر حسن خلیف و نماینده کمیسیون امنیت در حماء ژنرال موفق اسد این توافق نامه را که با همکاری مرکز روسی آشتی طرف های درگیر در سوریه تنظیم شده بود ، امضاء کردند.

برطبق این سند ، نمایندگان منطقه ی مسکونی موظفند هر گونه عملیات جنگی را متوقف کرده و کار سازمان های مقامات فدرال و ارتش را ضمانت نمایند. ضمنا ساکنین روستا که قبلا در عملیات های جنگی در طرف تشکل های مسلح غیر قانونی شرکت داشتند ، اسلحه خود را به مقامات ذیصلاح تحویل داده و امکان بازگشت به زندگی صلح آمیز را دریافت کردند.

منبع : اسپوتنیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر