jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۳۷۲۱ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است و این اصلاحات می تواند موفقیت‌های ما را در این طرح بیشتر کند.

پنج میلیون نفر در کشور با تهدید امنیت غذایی مواجهند

به گزارش جام جم آنلاین، علی ربیعی در چهارمین گردهمایی جامع سالانه انجمن پزشکان عمومی ایران افزود: این طرح بسیار ارزشمندی است چرا که 10 میلیون ایرانی فاقد دفترچه را صاحب دفترچه کرد و پرداختی از جیب مردم را نیز کاهش داد.
وی اظهار داشت: ما تعرفه ها را اصلاح کردیم اما زیرساخت ها را تامین نکردیم و ما نیازمند این هستیم که زیرساخت ها را تامین کنیم.
وی ادامه داد: راهکار این موضوع فقط تامین منابع پایدار نیست، اگرچه ما در این زمینه کسری بودجه داریم، اما باید طرح پزشک خانواده به یاری این طرح بیاید.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه ما یک ریال برای اجرای طرح پزشک خانواده نگرفته ایم اما این طرح در دو استان در حال انجام است.
ربیعی راه نجات طرح نظام سلامت را استفاده از طب عمومی با توان پزشکان عمومی دانست و افزود: طب عمومی باید در تصمیم سازی به ما کمک کنند.
وزیرکار با بیان اینکه باید همه تلاش کنیم تا این طرح با موفقیت‌های جدی در کشور اجرا شود، ادامه داد: مردم به عنوان ذینفعان این طرح خواهند بود.
ربیعی در ادامه به طراحی برنامه حمایت غذایی برای جلوگیری از سوتغذیه افراد کم درآمد اشاره کرد و گفت: براساس آمار بیش از پنج میلیون نفر در کشور با تهدید امنیت غذایی مواجه هستند.
وی همچنین به اجرای طرح آموزش مبارزه با بازماندگی از تحصیل اشاره کرد و اظهار داشت: در کانون اصلاح و تربیت اغلب افراد مجرم بازمانده از تحصیل بودند و ما برنامه جدی برای آنها داریم.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری پزشکان عمومی می توانیم بسیاری ار مشکلات پیش رو را حل کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر