jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۰۰ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

موردخای وانونو که به جرم افشای اسناد محرمانه برنامه تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی در سال 1980 به رسانه‌های انگلیسی، 18 سال حبس را تحمل کرد، دوباره دستگیر و تفهیم اتهام شد.

وانونو که در سال 2004 تحت شرایط سختگیرانه‌ای آزاد شده و اجازه خروج از فلسطین اشغالی را نداشت، در مصاحبه‌ای با شبکه 2 رژیم صهیونیستی دوباره به نشر اطلاعات حیاتی و محرمانه متهم شده است. به نوشته روزنامه «گاردین»، در اتهامات جدید وانونو علاوه بر افشای اطلاعات محرمانه در مصاحبه با این شبکه، ملاقات با دو شهروند آمریکایی در شهر قدس درج شده است. وی از دیدار با هر فرد بیگانه منع شده است. وانونو مهندس سابق تاسیسات اتمی «دیمونا» بوده که بعد از گرویدن به آیین مسیحیت، از تمام صهیونیست‌ها و کسانی که در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند، اعلام برائت و جزئیاتی از در اختیار داشتن سلاح‌های هسته‌ای توسط اسرائیل را افشا کرد. ‌/‌ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر