jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۲۴۴۲ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

جهان‌چی،‌ سرمربی‌ تیم‌ ملی‌ دختران زیر ‌14 ‌سال:

«رقیه» خوب‌ فوتبال را درک‌ می‌کند

معصومه جهان‌چی خیلی زود وارد دنیای مربیگری شد. او حالا در 35 سالگی در مقام سرمربی تیم ملی دختران زیر 14 سال ایران استعدادیابی هم می‌کند.

وی در رابطه با رقابت‌های اخیر زیر 14 سال جنوب و مرکز آسیا و انتخاب رقیه جلال‌نسب به خبرنگار جام بانوان گفت: بازیکنان این تیم بر اساس استعدادیابی این چند وقت انتخاب شدند. ما از فرصتی که داشتیم استفاده کردیم و بازیکنان خوبی را برگزیدیم. ‌وی افزود: رقیه نشان داد استعداد خیلی خوبی دارد. ما در این رقابت‌ها بخوبی به این بازیکن اعتماد کردیم و او فوروارد اول ما بود و اتفاقا خیلی هم خوب خودش را نشان داد. او درک خوبی از فوتبال دارد و از نکاتی که مربیان به او می‌گویند بخوبی استفاده می‌کند. به دلیل همین ویژگی‌ها بود که برترین بازیکن شد. ‌سرمربی تیم ملی دختران زیر 14 سال ایران در ادامه گفت: رقیه اگر بخواهد می‌تواند بهتر از این کار کند. او اگر به دنبال فوتبال باشد می‌تواند موفق شود. در حال حاضر بهترین بازیکن رده‌های سنی ما همین رقیه است. کار او تازه شروع شده و اگر بخواهد به همین روال ادامه بدهد سختی‌های زیادی را باید تحمل کند.

جهان‌چی با بیان این‌که خودش 16 سال فوتبال بازی کرده یادآور شد: کار کردن در رده‌های سنی را واقعا دوست دارم. البته من برای مربیگری در این رده بتدریج کسب تجربه کردم و زیر نظر برترین مربیان دوره‌های مختلف را گذراندم. الان به عنوان یک مربی رده‌های سنی پایین می‌بینم که فوتبال بازی کردن برای دختران زیر 14 سال چقدر سخت است. آنها در هیچ باشگاهی بازی نمی‌کنند و اکثر آنها فوتسالیست هستند.

‌این مربی خاطرنشان کرد: من در مدت زمان کوتاهی با این بازیکنان کار کردم و البته فدراسیون نیز فرصت خوبی در اختیار ما قرار داد. این بازیکنان نوجوان در پنج ماه آماده شدند. فدراسیون به این رده سنی خیلی اهمیت می‌دهد چون خوب می‌داند همین‌ها به درد آینده فوتبال بانوان می‌خورند.

‌وی در رابطه با مقام سومی تیم در رقابت‌های مرکز وجنوب آسیا و صعودنکردن به فینال گفت: باخت به تیم هند در نیمه نهایی به دلیل تجربه کم بازیکنان ما بود.‌ اگر برنامه‌ریزی خوبی انجام شود و استعدادیابی ادامه داشته باشد این تیم دیگر مقابل تیم‌هایی نظیر هند نمی‌بازد. در تاجیکستان (میزبان رقابت‌های مرکز و جنوب آسیا) همه تیم ایران را دوست داشتند و می‌خواستند بازیکنان محجبه این تیم فینالیست شوند. همین نشان می‌دهد که دختران نوجوان ما با این حجاب اسلامی تبلیغ کننده خوبی برای ورزش بانوان ایران هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر