jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۲۴۴۲ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

جهان‌چی،‌ سرمربی‌ تیم‌ ملی‌ دختران زیر ‌14 ‌سال:

«رقیه» خوب‌ فوتبال را درک‌ می‌کند

معصومه جهان‌چی خیلی زود وارد دنیای مربیگری شد. او حالا در 35 سالگی در مقام سرمربی تیم ملی دختران زیر 14 سال ایران استعدادیابی هم می‌کند.

وی در رابطه با رقابت‌های اخیر زیر 14 سال جنوب و مرکز آسیا و انتخاب رقیه جلال‌نسب به خبرنگار جام بانوان گفت: بازیکنان این تیم بر اساس استعدادیابی این چند وقت انتخاب شدند. ما از فرصتی که داشتیم استفاده کردیم و بازیکنان خوبی را برگزیدیم. ‌وی افزود: رقیه نشان داد استعداد خیلی خوبی دارد. ما در این رقابت‌ها بخوبی به این بازیکن اعتماد کردیم و او فوروارد اول ما بود و اتفاقا خیلی هم خوب خودش را نشان داد. او درک خوبی از فوتبال دارد و از نکاتی که مربیان به او می‌گویند بخوبی استفاده می‌کند. به دلیل همین ویژگی‌ها بود که برترین بازیکن شد. ‌سرمربی تیم ملی دختران زیر 14 سال ایران در ادامه گفت: رقیه اگر بخواهد می‌تواند بهتر از این کار کند. او اگر به دنبال فوتبال باشد می‌تواند موفق شود. در حال حاضر بهترین بازیکن رده‌های سنی ما همین رقیه است. کار او تازه شروع شده و اگر بخواهد به همین روال ادامه بدهد سختی‌های زیادی را باید تحمل کند.

جهان‌چی با بیان این‌که خودش 16 سال فوتبال بازی کرده یادآور شد: کار کردن در رده‌های سنی را واقعا دوست دارم. البته من برای مربیگری در این رده بتدریج کسب تجربه کردم و زیر نظر برترین مربیان دوره‌های مختلف را گذراندم. الان به عنوان یک مربی رده‌های سنی پایین می‌بینم که فوتبال بازی کردن برای دختران زیر 14 سال چقدر سخت است. آنها در هیچ باشگاهی بازی نمی‌کنند و اکثر آنها فوتسالیست هستند.

‌این مربی خاطرنشان کرد: من در مدت زمان کوتاهی با این بازیکنان کار کردم و البته فدراسیون نیز فرصت خوبی در اختیار ما قرار داد. این بازیکنان نوجوان در پنج ماه آماده شدند. فدراسیون به این رده سنی خیلی اهمیت می‌دهد چون خوب می‌داند همین‌ها به درد آینده فوتبال بانوان می‌خورند.

‌وی در رابطه با مقام سومی تیم در رقابت‌های مرکز وجنوب آسیا و صعودنکردن به فینال گفت: باخت به تیم هند در نیمه نهایی به دلیل تجربه کم بازیکنان ما بود.‌ اگر برنامه‌ریزی خوبی انجام شود و استعدادیابی ادامه داشته باشد این تیم دیگر مقابل تیم‌هایی نظیر هند نمی‌بازد. در تاجیکستان (میزبان رقابت‌های مرکز و جنوب آسیا) همه تیم ایران را دوست داشتند و می‌خواستند بازیکنان محجبه این تیم فینالیست شوند. همین نشان می‌دهد که دختران نوجوان ما با این حجاب اسلامی تبلیغ کننده خوبی برای ورزش بانوان ایران هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر