jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۰۲۶۷   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۵۴

ورود طرفداران صدر به ساختمان مجلس

مقتدا صدر تهدید به سرنگونی دولت عراق کرد

مقتدا صدر با بیان اینکه هیچ نماینده‌ای به کابینه معرفی نخواهیم کرد گفت: طی دو ماه آینده از صحنه سیاسی خارج خواهم شد و فعالیت سیاسی نخواهم داشت.

مقتدا صدر تهدید به سرنگونی دولت عراق کرد

به گزارش جام جم آنلاین،وی تاکید کرد: هیچ نماینده‌ای برای دولت عراق حتی دولت تکنوکرات معرفی نخواهم کرد

طرفداران مقتدا صدر با نیروهای امنیتی درگیر شدند و با عبور از سیم خاردارها و دیوارهای بتنی وارد منطقه سبز و حتی ساختمان مجلس شدند .

قرار بود امروز در پارلمان عراق درباره تعدادی از وزرای پیشنهادی «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور رأی گیری صورت گیرد که با اقدام جریان صدر در تحریم این جلسه، پارلمان روز سه شنبه آتی تشکیل جلسه خواهد داد

بلندگوهای جریان صدر از طرفداران خود میخواهد با نیروها درگیر نشوند . اما انگار نه انگار .. این اقدام در پی بیانیه مقتدا صدر است که گفته اعتکاف میکنم بمدت دو ماه و از شرکت در روند سیاسی امتناع میکنم و طرفداران نوری مالکی نیز هرگز دوستانی برای ما محسوب نمی شوند .

همچنین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری فوری به نقل از مقتدا صدر رئیس جریان صدر عراق اعلام کرد، یا بساط سهم خواهی در حکومت عراق برچیده می شود یا این که دولت به طور کامل سرنگون خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد تقسیمات نژادی و مذهبی را بر نمی تابد.

تکذیب تعطیلی دفاتر سازمان ملل در بغداد

در حالی که الفرات از بسته شدن دفاتر سازمان ملل در بغداد خبر داده است، السومریه به نقل از یک منبع در سازمان ملل این خبر را تکذیب کرد و گفت بسته شدن یا تخلیه دفاتر سازمان ملل و سفارتخا‌نه‌های خارجی در بغداد صحت ندارد.

این در حالی است که خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از تعطیلی و تخلیه سفارت آمریکا و برخی سفارتخانه‌های دیگر در منطقه الخضراء‌خبر داده است.

تحولات عراق پس از آن آغاز شد که مقتدی صدر اعلام کرد تغییرات وزارتی اخیر را قبول ندارد، وی از تعلیق مشارکت در روند سیاسی خبر داد. همزمان الجبوری با اعلام این‌که تعداد نمایندگان در نشست امروز به حد نصاب لازم نرسیده، برگزاری جلسه را به سه‌شنبه این هفته موکول کرد. این در حالی است که تلاش‌های گسترده‌ای برای آرام‌سازی فضای سیاسی عراق به ویژه دفتر مرجعیت عالی دینی عراق آغاز شده است.

درخواست الجبوری از صدر

المیادین به نقل از منابع خود از درخواست سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق از مقتدا صدر برای خارج کردن طرفدارانش از منطقه الخضراء خبر داد.

هیثم الجبوری از نمایندگان پارلمان عراق هم از مقتدا صدر خواست تظاهرات‌کنندگان وابسته به خود را از منطقه الخضراء خارج کند. وی درباره فروپاشی دولت هشدار داد و در عین حال خواستار تشکیل دولت وحدت ملی جدید خارج از چارچوب سهم‌خواهی و احزاب شده است.

واکنش نوری المالکی به یک شایعه

نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون شایعات مربوط به درخواست وی برای بازپس‌گیری کرسی خود در پارلمان را تکذیب کرد.

در بیانیه ائتلاف دولت قانون آمده است برخی رسانه‌ها اظهاراتی را منتشر کرده‌اند مبنی بر این‌که نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون درخواستی به پارلمان ارائه کرده برای این‌که کرسی خود را پس بگیرد که ما تاکید می‌کنیم نوری کامل المالکی گزینه قرار گرفتن بین مردم عراق را انتخاب کرده است و هیچ تمایلی برای تصدی هیچ منصب اجرایی یا قانونگذاری ندارد.

سفارت آمریکا تعطیلی خود را تکذیب کرد

به گزارش الفرات، سخنگوی رسمی سفارت آمریکا اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر تعطیلی این سفارت را تکذیب و اعلام کرد این سفارت همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر