jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۹۹۰۷۵   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۴

در خندوانه دیشب چه گذشت

کلاس مربیگری فوتبال در خندوانه !

اگر در سال آینده مربی یک تیم لیگ برتری شوم، تکنیک درست دفاعی را به جامعه فوتبالی‌مان نشان دهم.

کلاس مربیگری فوتبال در خندوانه !

به گزارش جام جم سیما ، مهمان شب گذشته «خندوانه» کسی بود که خیلی از ما به ویژه فوتبالی‌ها او را با صدایش می‌شناسیم. علیرضا علیفر آقای گزارشگری بود که پس از دعوت رامبد به روی صحنه آمد.

وی بجز گزارشگری سرهنگ بازنشسته نیروی انتظامی و هم‌دوره فیرزوز کریمی بوده و همچنین مدرک «A» مربی‌گری را نیز مدت‌هاست دریافت کرده.

علیفر در بخشی از این گفتگو به بهانه کاری که هر کدام از مهمانان «خندوانه» برای شادی بخشیدن به یک یا چند نفر باید انجام دهند، با اشاره به وضعیت فوتبال ایران گفت: اوضاع دفاعی فوتبال ایران بسیار افتضاح است؛ چرا که مهمترین اصل در دفاع عمق و پوشش است که در تیم‌های ما این نکته وجود ندارد. من هم قول می‌دهم اگر در سال آینده همانطور که مدتی است صحبتش شده، مربی یک تیم لیگ برتری شوم این تکنیک را با آن تیم به جامعه فوتبالی‌مان نشان دهم، تا جایی که به تیم ملی هم تعمیم داده شود.

اما جوان این رویداد را احتمالی خواند و اظهار کرد که شاید تا آن موقع «خندوانه» هم تمام شده باشد. از او خواست تا اقدام قریب‌الوقوع‌تری را انجام دهد. به این جهت قرار شد تا جناب گزارشگر، به مغازه‌داران محله‌شان کادوی ناقابل و شاخه گلی را هدیه دهد.

بعد از این صحبت‌ها و یک رفت و برگشت، «جناب‌خان» هم به جمع پیوست و بحث را با سوال‌هایش به شدت فوتبالی کرد. تا جایی که از علیفر خواست که نحوه دفاع مورد نظرش یعنی همان عمق و پوشش را با رسم شکل توضیح دهد.

این آموزش به صورت تصویری روی یک تخته وایت‌برد صورت گرفت و علیفر دفاع خطی که امروز در خیلی از تیم‌ها شاهدش هستیم را عامل 70 درصد از گل‌های دنیا دانست. پس از آن «جناب‌خان» که تحت تاثیر قرار گرفته بود، عنوان کرد که با این طرز آموزش دیگر از دفاع خطی متنفر است. حتی از «تاکسی خطی» هم خوشش نمی‌آید و از «نسخه خطی» هم دیگر استفاده نمی‌کند. در کنار این‌ها ترجیح می دهد که غذاها هم مثل قیمه شکل پوششی داشته باشند؛ نه اینکه مانند ماکارونی و آش باشد!

پس از اتمام این صحبت‌ها، علیرضا علیفر در پایان حضور رامبد جوان و علاقه مردم به برنامه‌های شاد را عامل گل‌کردن و شناخته‌شدن «خندوانه» اعلام کرد. در آخر هم بعد از پخش آیتم ایرانگردی بهروز بقایی، با توضیحات رامبد حول محور حامیان برنامه و آرزوی سلامتی و شادی برای مردم، این «خندوانه» هم به پایان رسید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر