jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۷۲۶۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۷

رئیس جمهوری ترکیه با اظهار به نیازمند بودن اروپا به کشورش، از گزارش اخیر پارلمان اروپا در مورد ترکیه به شدت انتقاد کرد.

اردوغان: اروپا محتاج ترکیه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی صباح، رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه در جمع شهرداران میهمان در کاخ ریاست جمهوری این کشور در آنکارا، ضمن انتقاد شدید از گزارش پارلمان اروپا آن را مخرب دانست و گفت: این اروپا است که به ترکیه نیاز دارد و نه ترکیه به اروپا.

بر اساس این گزارش، «اردوغان» گفت: ارائه چنین گزارشی آن هم در مقطع زمانی که بسیاری از تعاملات ما مانند مساله پناهجویان و برداشته شدن ویزا با اتحادیه اروپا به شکلی مثبت پیش می رود، تحریک آمیز است.

وی همچنین با اشاره به کنفرانس اخیر سازمان همکاری اسلامی، مشکلات جهان اسلام را در سه مساله فرقه گرایی، نژادپرستی و تروریسم دانست.

اردوغان گفت: همه مسلمانان در سرتاسر جهان باید به عنوان یک «امت» با یکدیگر متحد شوند و اسیر دام خطرناک فرقه گرایی نشوند.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه سخنان خود در مورد سازمان همکاری اسلامی گفت: ترکیه ایستادگی خود را در سیزدهمین اجلاس سازمان همکاری اسلامی در استانبول و با طرفداری از نیکی، عدالت و صلح نشان داد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر