jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۷۰۵۲   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرونده قتل پسر ایرانی توسط اتباع افغان پس‌از ده سال با شکایت خانواده جوان گمشده‌ای که شبیه مقتول است، وارد مرحله تازه‌ای شد.

به گزارش جام‌جم، اوایل اردیبهشت سال 85 بود که کارگرانی برای سرکشی به یک پروژه ساختمانی در اطراف میدان صادقیه رفتند. کارگران با کنار زدن شن‌ها و نزدیک شدن به دهانه چاه، بوی تعفن احساس کردند. زمانی که به کنکاش بیشتر در آنجا پرداختند، جسد مردی را که داخل نایلون پیچیده شده بود، یافتند .

باحضور پلیس و تحقیق از کارگران برای مشخص شدن هویت مقتول و رازگشایی از این جنایت، ماموران به کارگر افغان که نگهبان پروژه ساختمانی بود، مشکوک شدند. او با هماهنگی قضایی بازداشت شد و در بازجویی پلیسی اعتراف کرد چندی پیش با همدستی یکی از هموطنانش مرد جوان را کشته و جسدش را به چاه انداخته‌اند. سپس پول‌هایش را دزدیدند. در ادامه تحقیقات همدست او نیز دستگیر شد. . متهمان روانه زندان شدند. از آن روز تا به حال تلاش تیم جنایی برای شناسایی هویت قربانی به نتیجه‌ای نرسیده است. حتی انگشت‌نگاری و بررسی آلبوم افراد گمشده در طول چند سال گذشته هم، هویت قربانی را فاش نکرده است. چند روز پیش تصویر مقتول در روزنامه چاپ شد تا اگر کسی از هویت او اطلاع دارد، به پلیس خبر دهد. تحقیقات برای رازگشایی از هویت مقتول ادامه داشت تا این که روز دوشنبه مردی در حالی که می‌گریست و روزنامه‌ای به دست داشت، وارد شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران شد و به بازپرس آرش سیفی گفت تصویر مقتول چاپ شده در روزنامه به احتمال زیاد متعلق به پسر ناپدید شده‌اش به نام فرهاد باشد. او گفت: پسرم اوایل مهر سال 84 برای انجام کاری از خانه‌مان در یکی از محله‌های تهران خارج شد و دیگر بازنگشت. از آن موقع در جست‌وجوی او هستیم اما موفق نشدیم. اما همچنان امید به یافتن وی داشتیم. چند روز پیش به طور اتفاقی روزنامه را خواندم و عکس پسر کشته شده را که هویتش نامشخص بود دیدم. زمانی که این عکس را به خانواده‌ام نشان دادم، همگی احتمال دادیم او پسر ناپدید شده‌ام باشد . با گفته‌های این مرد، بازپرس جنایی دستور تحقیقات در این باره را در پلیس آگاهی صادر کرد . پدر فرهاد به خبرنگار ما گفت: درخواست کردم از طریق آزمایش دی.ان.ای مشخص کنند که این مقتول مجهول‌الهویه پسرم است یا نه؛ تا من و خانواده‌ام از این بلاتکلیفی خارج شویم. مادرش سال‌هاست چشم به در دوخته و در انتظار فرهاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر