jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۹۷۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۱:۴۶

بالگردهای آپاچی در راه است

سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به عراق

منابع آمریکایی با اشاره به سفر وزیر دفاع این کشور به عراق از احتمال افزایش بالگردهای آپاچی خبر دادند.

سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری سی ان ان، منابع آمریکایی به سفر اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا به عراق اشاره کردند.

یک مقام رسمی آمریکا که در این سفر کارتر را همراهی می کند اظهار داشت که آمریکا قصد دارد منابع نظامی بیشتری را به عراق منتقل نماید.

وی افزود: این منابع به احتمال بسیار شامل تجهیزات و تکنولوژی «تهاجمی تر» و همچنین شمار بیشتری از بالگردهای آپاچی خواهد بود.

این مقام رسمی دولت آمریکا هدف از جنگ در عراق را بازپس گیری شهر شمالی موصل از داعش عنوان کرد.

گفتنی است که شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق،‌ پس از فرار ارتش این کشور از پایگاههای خود در تابستان ۲۰۱۴ به تصرف داعش درآمد.

اکثر تحلیلگران معتقدند که نظامیان اضافی آمریکا برای کمک به ارتش عراق جهت آزادسازی شهر موصل از کنترل نیروهای داعش به این کشور اعزام خواهند شد.

نیک هراس، از مرکز امنیت نوین آمریکا به خبرگزاری سی ان ان گفت: برای بازپس گیری موصل به مبارزانی بیش از نیروهای امنیتی عراق نیاز است، از اینرو حضور نیروهای اضافی آمریکا در عراق الزامیست.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر