jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۹۲۴   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

طرف‌های درگیر در یمن از تعویق مذاکرات صلح این کشور که قرار بود روز گذشته در کویت برگزار شود، خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، این مذاکرات قرار بود دیروز با حضور نمایندگان طرف‌های درگیر از جمله کمیته‌های مقاومت مردمی (انصارالله)، حزب کنگره مردمی یمن (وابسته به علی عبدالله صالح) و نیز نمایندگان عبد‌ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برگزار شود.

در این میان گفته می‌شود هیات‌های نمایندگی انصارالله و نیز حزب کنگره مردمی یمن به کویت نرفتند.

هیات نمایندگان انصار‌الله با استناد به ادامه موارد نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف عربستان، اعلام کردندکه فعلا عازم مذاکرات نمی‌شوند. یک مقام ارشد حزب کنگره مردمی به رویترز گفت: اگر آتش‌بس رعایت نشود، آمدن به کویت هم نتیجه‌ای نخواهد داشت.گفته می‌شود حزب کنگره مردمی شرط کرده تا توقف کامل حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان، صنعا را به مقصد کویت ترک نخواهد کرد. اسماعیل ولد‌ شیخ، فرستاده سازمان ملل که در کویت است، روز گذشته تماس‌هایی با انصارالله برقرار کرده تا به سفر آنها سرعت دهد، اما انصارالله این اقدام را به توقف کامل حملات هوایی مشروط کرده است. منابع یمنی می‌گویند این مذاکرات حداقل یک یا دو روز به تاخیر افتاده است. در بحبوحه این اتفاقات، جنگنده‌های سعودی حتی روز گذشته نیز با حملات خود آتش‌بس را نقض کردند. به گزارش پرس‌.تی.‌وی، جنگنده‌های سعودی بار دیگر با بمباران شهر الغیل در استان الجوف، آتش‌بس یمن را نقض کردند. همچنین هواپیماهای شناسایی عربستان در آسمان صنعا، پایتخت یمن پرواز کردند. افزون بر این، مزدوران سعودی شهر صرواح در استان مأرب را با راکت و گلوله‌های توپخانه هدف قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر