jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۹۲۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

طرف‌های درگیر در یمن از تعویق مذاکرات صلح این کشور که قرار بود روز گذشته در کویت برگزار شود، خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، این مذاکرات قرار بود دیروز با حضور نمایندگان طرف‌های درگیر از جمله کمیته‌های مقاومت مردمی (انصارالله)، حزب کنگره مردمی یمن (وابسته به علی عبدالله صالح) و نیز نمایندگان عبد‌ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برگزار شود.

در این میان گفته می‌شود هیات‌های نمایندگی انصارالله و نیز حزب کنگره مردمی یمن به کویت نرفتند.

هیات نمایندگان انصار‌الله با استناد به ادامه موارد نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف عربستان، اعلام کردندکه فعلا عازم مذاکرات نمی‌شوند. یک مقام ارشد حزب کنگره مردمی به رویترز گفت: اگر آتش‌بس رعایت نشود، آمدن به کویت هم نتیجه‌ای نخواهد داشت.گفته می‌شود حزب کنگره مردمی شرط کرده تا توقف کامل حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان، صنعا را به مقصد کویت ترک نخواهد کرد. اسماعیل ولد‌ شیخ، فرستاده سازمان ملل که در کویت است، روز گذشته تماس‌هایی با انصارالله برقرار کرده تا به سفر آنها سرعت دهد، اما انصارالله این اقدام را به توقف کامل حملات هوایی مشروط کرده است. منابع یمنی می‌گویند این مذاکرات حداقل یک یا دو روز به تاخیر افتاده است. در بحبوحه این اتفاقات، جنگنده‌های سعودی حتی روز گذشته نیز با حملات خود آتش‌بس را نقض کردند. به گزارش پرس‌.تی.‌وی، جنگنده‌های سعودی بار دیگر با بمباران شهر الغیل در استان الجوف، آتش‌بس یمن را نقض کردند. همچنین هواپیماهای شناسایی عربستان در آسمان صنعا، پایتخت یمن پرواز کردند. افزون بر این، مزدوران سعودی شهر صرواح در استان مأرب را با راکت و گلوله‌های توپخانه هدف قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر