jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۹۱۲   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمدرضا شریفی‌نیا، بازیگر سینما و تلویزیون از سختی‌های ایفای نقش در جایگاه یک روحانی سخن گفت.

وی که با باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو می‌کرد، ضمن بیان این‌که یکی از نقش‌های مهم در سینما و تلویزیون بازی در نقش‌ روحانی است، اظهار کرد: برای باورپذیری بیشتر و حساسیت بازی در نقش روحانی، این نقش نیاز به زبان، سواد و فرهنگ خاص خودش دارد. چنانچه اگر قرار باشد، بازیگری نقش شخصیتی در هر یک از کشورهای دنیا را ایفا کند، نیاز به فرهنگ و زبان آن کشور دارد. اگر غیر از این باشد، به ادا تبدیل می‌شود و از باورپذیری آن کاسته خواهد شد.

این بازیگر اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از کسانی که نقش روحانی را بازی کردند، ممارست، تحقیق و کوشش زیادی برای رسیدن به آن در جهت باورپذیری بیشتر انجام ندادند. به این دلیل این نوع بازی به سمت شعارزدگی می‌رود و مخاطب به خاطر نبود باورپذیری کافی، آن را پس می‌زند. وی تاکید کرد: فرهنگ روحانی خاص است. پس وظیفه بازیگر برای ارائه آن نقش بسیار سخت خواهد شد. چنانچه وقتی صحبت‌های یک روحانی به صورت کلمات عربی بیرون می‌آید، مشخص می‌کند در این زمینه تا چه حد ممارست، تحقیق و تفحص داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر