jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۷۰۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز روز گذشته با حضور بیش از 700 متخصص برجسته دنیا در حوزه علوم اعصاب، رئیس‌جمهور صربستان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر علوم، وزیر صنعت و شهردار تهران در سالن همایش‌های برج میلاد آغاز به کار کرد.

به گزارش جام‌جم، دکتر مجید سمیعی، رئیس پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز، خوشامدگویی اولیه خود را با زبان انگلیسی آغاز کرد و بعد از کسب اجازه از مهمانان، اظهارات خود را به زبان فارسی ادامه داد و از دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران به پاس حمایت از بزرگ‌ترین مرکز جراحی مغز و اعصاب دنیا در تهران و سایر حامیان برگزاری این سمپوزیوم تشکر و قدردانی کرد.

جراحان مغز از امروز تا سوم اردیبهشت با حضور در هتل اسپیناس تهران، آخرین یافته‌های علمی خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و علاوه بر آن در شش کارگاه علمی و بازآموزی نیز شرکت می‌کنند.علاوه براین، مهمانان خارجی از بزرگ‌ترین مرکز جراحی مغز و اعصاب دنیا که تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد، بازدید خواهند کرد.

در این سمپوزیوم ۳۹۸ مقاله ارائه شده است که سطح علمی بعضی از مقالات ارائه شده توسط متخصصان ایرانی قابل توجه و حایز اهمیت است.

فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز واعصاب (WFNS) که در سال 1955 میلادی بنیان نهاده شده است، سازمانی حرفه‌ای، علمی و غیردولتی است که متشکل از 130 انجمن شامل پنج جامعه قاره ای، 119 انجمن جراحی مغز و اعصاب ملی و شش انجمن وابسته است که بالغ بر 30هزار جراح مغز و اعصاب سراسر جهان عضو آن هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر