jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۳۳۶ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پلیس در جست‌و‌جوی مرد افغانی است که در اخاذی 20 هزار لیری از یک خانواده ترکیه‌ای، پسر نوجوان آنها را ربوده و به ایران منتقل کرده است .

به گزارش جام‌جم، بیست و هفتم فروردین امسال مرد تبعه ترکیه با حضور در سفارت ترکیه در ایران برای دستگیری مردی که برادرش را ربوده و برای آزادی او 20 هزار لیر ترکیه درخواست کرده است، کمک خواست. با شکایت وی او همراه وکیلش به کلانتری 109 بهارستان رفت و ماجرای این گروگانگیری را اطلاع داد. پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار سهرابی، بازپرس شعبه 9 دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت . شاکی درباره ماجرای ربوده شدن برادر نوجوانش گفت: من و خانواده‌ام در ترکیه زندگی می‌کنیم. 15 روز قبل برادرم ر بوده شد و روز بعد از آن تماس‌های مشکوکی با خانواده‌ام گرفته شد که تماس‌گیرندگان مدعی بودند برای آزادی عثمان 16 ساله باید 20 هزار لیر پرداخت کنیم. در غیر این صورت برادرم را ابتدا به افغانستان و سپس پاکستان منتقل خواهند کرد. پنج روز پیش در تماس با آدم‌ربایان توانستیم برای دقایقی با برادرم حرف بزنیم او گفت که وی را به ایران آورده‌اند و اکنون در مکانی در تهران زندانی کرده‌اند. زمانی که با او حرف زدیم، متوجه شدیم رباینده مردی افغانی است که یک سال پیش برای پدرمان کار می‌کرده است. در آخرین تماس با برادر ربوده شده‌ام، پی بردیم که آدم‌رباها او را از تهران به یکی از محله‌های شهر کرج منتقل کرده و او در آنجا زندانی است. به همین خاطر برای پیگیری پرونده از ترکیه به تهران آمدم.

در این مرحله با توجه به این‌که محل نگهداری گروگان در کرج است، پرونده با عدم صلاحیت رسیدگی به دادسرای جنایی کرج ارسال شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر