jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۶۱۷۴   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۲:۲۹

سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت که با ایجاد تصادف عمدی از طریق تخریب آئینه خودرو، سرقت در پشت چراغ قرمز و پرسیدن آدرس از شهروندان اقدام به سرقت طلا و جواهرات آنها می کردند با تلاش مأموران پلیس آگاهی به دام افتادند.

تصادف عمدی شگرد سارقان بود +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 10 دی ماه 94 خانم میانسالی با مراجعه به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی به مأموران اعلام کرد که طلا و جواهراتش (9 عدد النگوی داخل دستش) توسط چهار سرنشین دو دستگاه موتورسیکلت به شیوه تهدید با چاقو و بریدن النگو سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف طلا و جواهرات (زورگیری) و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت 11:30 مورخه 10 دی 94 جهت خرید میوه از خانه خارج شده بودم.کوچه خلوت بود و یک ماشین وانت که تقریبا هر روز به محله ما برای فروش می آید در انتهای کوچه ایستاده بود.بعد از خرید میوه به سمت خانه حرکت کردم که در مقابل در خانه دو موتوری هر کدام با دو سرنشین به من نزدیک شدند؛ یک نفر از آنها یک آدرس اشتباه پرسید و من گفتم که چنین آدرسی در این منطقه وجود نداریم.ناگهان یکی از آنها جلوی دهانم را گرفت و گفت« فریاد نزن» و دیگری با چاقو تهدیدم کرد و در ادامه با یک وسیله شروع به بریدن النگوهای دستم کرد.

وی افزود: یک خانم رهگذر که از آنجا گذر می کرد با دیدن این صحنه شروع به داد و فریاد کرد که آنها مرا رها کرده و با سرقت النگوها به سرعت از محل فرار کردند.

با انجام تحقیقات میدانی از محل وقوع سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی یک مرکز تجاری مجهز به دوربین های مداربسته شده در چند ده متری محل سرقت شدند.

تصاویر روز سرقت مورد بازبینی قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی تصاویر موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار در زمینه سرقت و زورگیری بنام های «حامد» (23 ساله) و «آرمان . ز» (25 ساله) شدند.

بررسی سوابق هر دو متهم به ویژه حامد نشان داد که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با زورگیری در رباط کریم، تهران، کرج، شهریار، اسلامشهر و ... دستگیر و روانه زندان شدند.

همزمان با شناسایی حامد و آرمان به عنوان دو نفر از اعضای گروه سارقین بعنف طلاجات، وقوع سرقت های مشابه دیگری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق غرب، شمال غرب و جنوب غرب تهران به شیوه ای یکسان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

بررسی پرونده وقوعات این سرقت ها نشان داد که سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت به شیوه های ایجاد تصادف عمدی از طریق تخریب آئینه خودرو ، سرقت در پشت چراغ قرمز و پرسیدن آدرس از شهروندان ( افراد پیاده ) اقدام به سرقت طلا و جواهرات آنها می کنند.

با بررسی و جمع بندی پرونده های مشابه، مناطق عمده سرقت ها در نعمت آباد، یافت آباد، عبدل آباد، شادآباد، مهرآباد، سه راه آذری، میدان آزادی، شهرک ولیعصر، چهار دیواری، پونک ، جنت آباد، شهران، کن، بلوار فردوس، شهرزیبا، دهکده المپیک، بلوار امیرکبیر، گمرک، منیریه، راه آهن، امامزاده حسن، مرزداران، گیشا، ستارخان، سعادت آباد، شهرک قدس (غرب)، میدان کاج، میدان قزوین، چهار دانگه، آریاشهر و همچنین شهرری شناسایی شد.

با توجه به شناسایی دو عضو گروه سارقین، تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل تردد آرمان در محدوده میدان راه آهن قصد دستگیری وی را داشتند.

در زمان دستگیری، آرمان بهمراه یکی دیگر از اعضای گروه سارقین بنام «علیرضا . ن» ( 22 ساله ) سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قصد متواری شدن از محل را داشتند که هر دو نفر آنها مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفته و هر دو نفر دستگیر شدند.

آرمان و علیرضا پس از مواجهه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان و شناسایی شدن توسط آنها به ناچار به دهها فقره سرقت طلا و جواهرات اعتراف و سایر اعضای گروه از جمله «حامد . ق» که پیش از این شناسایی شده بود را بعنوان سایر اعضای گروه معرفی کردند.

کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که اعضای این گروه با آغاز سرقت های خود ترددی به محل های سکونت خود در شهرستان اسلامشهر – منطقه قلعه میر ندارند لذا با انجام اقدامات پلیسی، محل تردد آنها در یک سفره خانه سنتی در منطقه فرحزاد شناسایی و سه عضو دیگر گروه بنام های «حامد . ق» (23 ساله)، «علی . ف» (25 ساله) و «فرشاد . ت» (21 ساله) در مورخه 11 بهمن 94 دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در ادامه آخرین عضو گروه بنام «محمد . خ» (24 ساله) نیز که با اطلاع از دستگیری همدستانش از تهران متواری شده بود در مورخه 25 فروردین 95 دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه داوودفرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهمین از سوی دهها مالباخته، اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت طلا و جواهرات از شهروندان و سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف و به جهت شناسایی سایر جرایم متهمین و همچنین شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر شش متهم پرونده از سوی دادیار محترم پرونده صادر شده است.

پلیس از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر