jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۹۵۶۹۸ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

شاید بزرگ‌ترین آرزوی مشترک کاربران و تولیدکنندگان گوشی‌های همراه، داشتن باتری‌های قدرتمندی است که بتواند تا چند روز دوام بیاورد و دیگر خبری از عمر کوتاه شارژ باتری نباشد.

آرزویی که برای رسیدن به آن تلاش‌هایی هم شده است و هر چند وقت یک بار خبری مبنی بر تلاش دانشمندان برای تولید باتری‌های با دوام‌تر به گوش می‌رسد. اما به عقیده یک شیمیدان، این رویا هیچ‌وقت به حقیقت تبدیل نمی‌شود و گوشی‌های هوشمند هر چقدر هم که پیشرفت کنند باز هم عمر کوتاه شارژ باتری آنها ضعفی است که قرار است همیشه همراه آنها باشد. به اعتقاد دی استرند، شیمیدان برجسته‌ای که در وبسایت رد‌دیت نظریه‌های خود را ثبت کرده است به دلیل نوع کاربری گوشی‌های هوشمند که هر روز پرمصرف‌تر و پیچیده‌تر می‌شود شاید هیچ وقت شاهد تولید باتری لیتیوم یونی که بتواند ۲ یا ۳ روز انرژی تامین کند نباشیم. باتری لیتیوم یونی مورد استفاده در تلفن‌های هوشمند در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی داشته‌ است و از طرف دیگر پردازنده‌های کم مصرف سعی کرده‌اند که فشار وارده به این باتری‌ها را کم کنند؛ اما سخت‌افزار مورد استفاده در این گوشی‌های هوشمند نیز هر روز پیشرفت می‌کند و این پیشرفت به معنای نیاز به انرژی بیشتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر