jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۶۹۸   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

شاید بزرگ‌ترین آرزوی مشترک کاربران و تولیدکنندگان گوشی‌های همراه، داشتن باتری‌های قدرتمندی است که بتواند تا چند روز دوام بیاورد و دیگر خبری از عمر کوتاه شارژ باتری نباشد.

آرزویی که برای رسیدن به آن تلاش‌هایی هم شده است و هر چند وقت یک بار خبری مبنی بر تلاش دانشمندان برای تولید باتری‌های با دوام‌تر به گوش می‌رسد. اما به عقیده یک شیمیدان، این رویا هیچ‌وقت به حقیقت تبدیل نمی‌شود و گوشی‌های هوشمند هر چقدر هم که پیشرفت کنند باز هم عمر کوتاه شارژ باتری آنها ضعفی است که قرار است همیشه همراه آنها باشد. به اعتقاد دی استرند، شیمیدان برجسته‌ای که در وبسایت رد‌دیت نظریه‌های خود را ثبت کرده است به دلیل نوع کاربری گوشی‌های هوشمند که هر روز پرمصرف‌تر و پیچیده‌تر می‌شود شاید هیچ وقت شاهد تولید باتری لیتیوم یونی که بتواند ۲ یا ۳ روز انرژی تامین کند نباشیم. باتری لیتیوم یونی مورد استفاده در تلفن‌های هوشمند در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی داشته‌ است و از طرف دیگر پردازنده‌های کم مصرف سعی کرده‌اند که فشار وارده به این باتری‌ها را کم کنند؛ اما سخت‌افزار مورد استفاده در این گوشی‌های هوشمند نیز هر روز پیشرفت می‌کند و این پیشرفت به معنای نیاز به انرژی بیشتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر