jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۶۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در حالی حدود سه سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می‌گذرد که طی سی و چند ماه اخیر طرح مسکن مهر،چهار موج انتقاد شدید و بی‌سابقه مسئولان دولتی را تجربه کرده است؛ انتقاداتی که با سخنان بهار 92 تفاوت‌های بنیادی دارد.

به گزارش تسنیم، با اظهارات رئیس‌جمهور در مراسم سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، عملا موج چهارم انتقاد از طرح مسکن مهر کلید خورد.

روحانی شنبه هفته جاری در این مراسم با بیان این‌که تأمین مسکن در شهرها با خرید مسکن مهر وسط بیابان خیلی متفاوت است، گفت: تمام امکانات زیربنایی و روبنایی در شهر وجود دارد، اما مسکن مهر فقط یک خوابگاه تعریف‌شده است. بهترین کار به‌جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شد.

وی تصریح کرد: مگر مسکن مهر قرار بود به‌صورت ساختمان دارای دیوار و سقف باشد؟ نیازمندی‌های طرح مسکن چطور تأمین می‌شود؟ پلیس، بهداشت، آموزش، آب، برق و گاز، هیچ‌یک از اینها در نظر گرفته شده بود؟ پس برای حل مسکن باید راه صحیح را انتخاب کنیم.

رئیس‌جمهور با اظهار این‌که بهترین کار به‌جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شد، افزود: امروز باید از طریق بخش خصوصی داخلی و خارجی اقدام به بازسازی بافت فرسوده کرد، قطعا با اجرای چنین مدلی، خانه‌هایی بهداشتی‌تر با صرفه‌جویی انرژی و محله‌هایی آبادتر در مناطقی که بافت فرسوده بود، خواهیم داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر