jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۴۹۵ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌‌جمهور آمریکا و معاون وی در تازه‌ترین اظهارات خود ابراز امیدواری کردند که یک زن به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب در سخنرانی گفت مشتاق رسیدن روزی است که بازدیدکنندگان از آمریکا تعجب کنند که در یک برهه از زمان کشور آمریکا رئیس‌جمهور زن داشته است. بنا به گزارش پایگاه تحلیلی پالتیکو، اوباما در بنای یادبود ملی برابری زنان «بلمونت ـ پائول» که از سال 1929 تاکنون به عنوان پایگاه حزب زنان ملی است، گفت: «می‌خواهم دختران و پسران جوان، ده، بیست و صد سال دیگر که به این کشور سفر می‌کنند، بدانند زنان برای برابری جنگیدند و حقوق برابر به آنها داده نشده است. من می‌خواهم آنها به این کشور سفر کنند و متعجب شوند زمانی در آمریکا وجود داشته که زنان نمی‌توانستند رأی‌ بدهند.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «من می‌خواهم آنها تعجب کنند زمانی در آمریکا وجود داشته که زنان برای کار مشابه، دستمزد کمتری در مقایسه با مردان دریافت می‌کردند.» از طرف دیگر جو بایدن، معاون اوباما در مصاحبه‌ای ضمن حمایت از انتخاب یک رئیس‌جمهور زن برای آمریکا گفت: «ما می‌خواهیم بتوانیم یک زن را در این کشور انتخاب کنیم. دوست دارم شاهد آن باشم که یک زن (به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا) انتخاب می‌شود./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر