jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۴۸۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دیلما روسف، رئیس‌جمهور برزیل که این روزها با خطر استیضاح و احتمال کناره‌گیری از قدرت رو‌به‌روست، با شنیدن خبر از دست دادن یکی از شرکای ائتلافی خود، متحمل ضربه شدیدی شد.

به گزارش مهر، حزب پیشرو که از شرکای اصلی حزب کارگر در تشکیل دولت ائتلافی برزیل است، از موافقت اکثر 47 عضو خود با طرح استیضاح روسف خبر داد. این درحالی است که حزب «حرکت دموکراتیک» برزیل که بزرگ‌ترین شریک ائتلافی حزب کارگر است، ماه میلادی گذشته (مارس) از تصمیم خود برای خروج از ائتلاف و زیر سوال بردن روسف خبر داد.

اقدامات اخیر شرکای ائتلافی دولت روسف درحالی انجام می‌گیرد که مجلس نمایندگان کشور، خود را برای روز یکشنبه آماده رای‌گیری درباره طرح استیضاح می‌کند. در صورت موافقت مجلس نمایندگان، این طرح برای رسیدگی به مجلس سنا می‌رود و در صورت تائید جرم، روسف تا زمان اعلام رای نهایی برای یک دوره شش ماهه از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد. اتهام اصلی روسف دستکاری بودجه برزیل برای موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری 2014 است، البته وی اتهامات دیگری هم دارد که مربوط به زمان تصدی او بر پتروبراس، شرکت نفت دولتی برزیل است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر