jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۸۹۵۲۹۴ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

ثریا قاسمی از بازیگران شناخته شده سینما، تئاتر وتلویزیون است. او درباره وضعیت فعلی بازیگری به «دنیای زنان» گفته است: من بازیگر حرفه‌ای هستم و نقش‌های مختلف به من پیشنهاد می‌شود و من هم نقش‌ها را می‌خوانم و در صورت مناسب بودن قبول می‌کنم. داستان خوب و کنش‌های شخصیتی که بازی می‌کنم مهم است.

ما بازیگران کمتر قدرت انتخاب داریم و بیشترانتخاب می‌شویم و بازارکارهم چندان پررونق نیست که من خودم را مقید کنم فلان نقش را بازی کنم. شیک و پیک بودن یا فقیر و غنی بودن شخصیتی که قرار است بازی کنم موقعیت کلی نقش است. الان خیلی از بازیگران قدیمی و باسابقه خانه‌نشین شده‌اند و من سعی می‌کنم بین پیشنهادهایم بهترین‌ها را انتخاب کنم. وی درباره این که چرا بازیگران پیشکسوت کمتر در آثار مختلف حضور پیدا می‌کنند نیز این گونه پاسخ داده است: مهم‌ترینش وضعیت بد اقتصادی در سینما و تلویزیون است و بخصوص در تلویزیون که تولیدات به حداقل رسیده و به جای تولید سریال‌های جدید و متفاوت اغلب سریال‌ها چند بار در شبکه‌های مختلف بازپخش می‌شوند. در همین ماه گذشته چهار سریال با بازی من که سال ۸۲ در آنها بازی کردم دوباره بازپخش شد. آن وقت همه خیال می‌کنند ثریا قاسمی پرکار شده است. بی‌رودربایستی من این روزها هر نقشی پیشنهاد شود قبول می‌کنم. دوستان بازیگری که می‌گویند ما گزیده‌کار هستیم و انتخاب می‌کنیم یا شوخی می‌کنند یا ژست می‌گیرند و قصد پز دادن دارند.

قاسمی درباره این‌ که تا به حال پیش آمده از بازی در اثری پشیمان شده باشد و کار را نیمه‌کاره رها کند هم گفته است: بارها پیش آمده، اما کار را نیمه‌کاره رها نکرده‌ام. در پشت صحنه خیلی از فیلم‌ها شرایط غیرحرفه‌ای تولید حاکم است و برای آفیش کردن بازیگران کلی اتفاق نامناسب می‌افتد و به نوعی همه را علاف می‌کنند و این برای من آزاردهنده است. او درباره این‌ که این طور وقت‌ها چه می‌کنید هم گفته است: اوقات تلخی می‌کنم و برخلاف اغلب کارهایم که با هیجان و شوق سرصحنه می‌روم در این کارها با بی‌میلی سر صحنه می‌روم، اما از بازی‌ام کم نمی‌گذارم. به هر حال وجدان کاری دارم و تجربیات این چهار دهه پخته‌ام کرده است. اگر همه چیز کار درست و مناسب باشد هنوز هم از بازی کردن لذت می‌برم. سکانسی که خوب نوشته شده و کارگردان برایش میزانسن خوبی طراحی کرده را با انرژی و تمام توانم بازی می‌کنم. من ازحاشیه‌ها ناراحت می‌شوم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر