jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۵۰۴۲   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۸

۲ برادر که در پوشش خریدار خودرو اقدام به زورگیری و سرقت خودرو می‌کردند با تلاش مأموران پلیس آگاهی به دام افتادند.

برادران زورگیر در دام پلیس گرفتار شدند +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اواخر سال 1394 فردی به کلانتری 124 قلهک مراجعه و در اظهاراتش به مأموران اعلام کرد که خودرو سواری شخصی وی به شماره انتظامی «ایران 55/***م64» توسط دو نفر مورد سرقت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف خودرو و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه قصد فروش خودرو (بسترن B50) خود را داشتم؛ فرد ناشناسی با من تماس گرفت و جهت رؤیت و خرید خودرو با تعیین قرار به نشانی محل سکونت بنده در خیابان اخلاقی مراجعه کرد.

وی افزود: خریداران خودرو دو نفر جوان بودند که پس از توافق بر سر قیمت خودرو، هر سه نفر به بهانه آزمایش خودرو سوار ماشین شدیم در طول مسیر حرکت، ناگهان آنها با تهدید چاقو اقدام به سرقت خودرو بنده به همراه کلیه مدارک خودرو کردند.

با توجه به شیوه و شگرد متهمین در انجام سرقت بعنف خودرو، اقدامات پلیسی جهت شناسایی متهمین انجام و سرانجام شخصی بنام «امیرحسین. ب» ( متولد 1365 ) شناسایی و تصویر وی بعنوان یکی از سارقین از سوی مالباخته شناسایی شد.

در ادامه با شناسایی برادر امیرحسین بنام «حمیدرضا» ( متولد 1356 ) بعنوان دیگر سارق زورگیر خودرو، دستگیری هر دو برادر در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با انجام تحقیقات پلیسی، مخفیگاه دو برادر در منطقه هشتگرد کرج و شهرستان ساری شناسایی و کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی، جهت دستگیری متهمین اعزام شدند.

در اولین مرحله از دستگیری این دو برادر سارق، ابتدا امیرحسین در داخل مخفیگاهش در شهرستان ساری دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش یک قبضه سلاح کمری با تعدادی فشنگ جنگی کشف شد.

در ادامه حمیدرضا نیز در شهرستان هشتگرد دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش یک قبضه سلاح کمری به همراه تعدادی فشنگ جنگی به همراه چند جلد شناسنامه و کارت ملی متعلق به افراد غیر، امهار مجعول و ... کشف شد.

هر دو برادر در اظهارات اولیه منکر هرگونه زورگیری و سرقت بعنف خودرو از مالباخته شدند اما پس از مواجهه حضوری با شاکی و همچنین اسناد و مدارک غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت بعنف خودرو از مالباخته و همچنین انجام سرقت مشابه اعتراف کردند.

با شناسایی محل نگهداری خودروی مسروقه در شهرستان حصارک کرج ، تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم به محل اعزام و ضمن کشف خودرو مسروقه در تحقیقات میدانی از اهالی محل اطلاع پیدا کردند که حمیدرضا خود را بنام مهندس کریمی معرفی کرده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به سابقه دار بودن متهمین و تحت تعقیب قرار داشتن آنها گفت : در ادامه رسیدگی به جرایم ارتکابی متهمین و بررسی سوابق آنها مشخص شد که این دو برادر از چهار سال پیش و به اتهام کلاهبرداری به شیوه صدور چک های بلامحل، از سوی مرجع قضایی کرمانشاه تحت تعقیب قرار هستند.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی با اشاره به کشف یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس سرقت شده از متهمین که به همین شیوه و شگرد اقدام به زورگیری آن در پوشش خریدار خودرو کرده بودند،از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت خودرو قرار گرفتند دعوت کرد تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها