jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۹۵۰۲۱   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۸

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی درباره عدم عیادت ایشان از مرحوم فرج‌الله سلحشور هنرمند انقلابی و ولایی سینما و تلویزیون توضیحاتی ارائه داد.

پاسخ وزیر بهداشت به یک حاشیه: چرا به مرحوم سلحشور توجه نشد؟

به گزارش جام جم سیما ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، درباره حاشیه‌های بوجود آمده در پی عدم عیادت ایشان از مرحوم فرج‌الله سلحشور هنرمند متعهد و ارزشی سینما و تلویزیون گفت: همه این هنرمندان سرمایه ملی هستند و ما به عنوان دولت وظیفه حمایت و مراقبت از آنها را داریم.

وی افزود: درباره مرحوم فرج الله سلحشور به طور عمومی رسانه ای نشده بود ولی کارهایی انجام شد و قابل توجه هم بوده است. هم مسئول انستیتو پاستور که متخصص ریه هستند و همینطور مشاورین من درباره بیماری سلحشور و خدماتی که از دستمان برمی آمد اقداماتی انجام دادند اما به دلیل پیشرفت بیماری و گرفتگی ریه هیچ امیدی به بهبودشان نبوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه علت این عدم عیادت را به حساب غفلت من بزنید، اضافه کرد: ولی واقع این است که به این هنرمندان باید به یک چشم نگاه و کمک کرد و درباره مرحوم سلحشور هم مشاوران من از جمله دکتر قائنی مسئول شورای فناوری و دکتر زارع نژاد از ایشان هم عیادت و هم کمک کردند و اگر خودم موفق نشدم به حساب کم سعادتی من بزنید.

هاشمی درباره آخرین وضعیت جسمانی عباس کیارستمی هم توضیح داد: ایشان وضعیت جسمانی خوبی نداشتند و در حال از بین رفتن بودند که تیمی را مامور رسیدگی به وضعیت کیارستمی کردیم و خدا را هم شکر می کنیم که می توانند از دیروز صحبت کنند و با اقداماتی که صورت گرفت حالشان بهتر شده است.

فرج‌الله سلحشور سازنده دو مجموعه مردان آنجلس و یوسف پیامبر (ع) به دلیل عارضه ریوی در بیمارستان بقیه‌الله تهران دار فانی را وداع گفته بود. وی پیش از مرگ، در شرایط ابتلا به سرطان ریه در تدارک ساخت سریالی بر اساس زندگی حضرت موسی (ع) بود که ناتمام ماند.

منبع : تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر