jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۹۵۰۲۱ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۸

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی درباره عدم عیادت ایشان از مرحوم فرج‌الله سلحشور هنرمند انقلابی و ولایی سینما و تلویزیون توضیحاتی ارائه داد.

پاسخ وزیر بهداشت به یک حاشیه: چرا به مرحوم سلحشور توجه نشد؟

به گزارش جام جم سیما ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، درباره حاشیه‌های بوجود آمده در پی عدم عیادت ایشان از مرحوم فرج‌الله سلحشور هنرمند متعهد و ارزشی سینما و تلویزیون گفت: همه این هنرمندان سرمایه ملی هستند و ما به عنوان دولت وظیفه حمایت و مراقبت از آنها را داریم.

وی افزود: درباره مرحوم فرج الله سلحشور به طور عمومی رسانه ای نشده بود ولی کارهایی انجام شد و قابل توجه هم بوده است. هم مسئول انستیتو پاستور که متخصص ریه هستند و همینطور مشاورین من درباره بیماری سلحشور و خدماتی که از دستمان برمی آمد اقداماتی انجام دادند اما به دلیل پیشرفت بیماری و گرفتگی ریه هیچ امیدی به بهبودشان نبوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه علت این عدم عیادت را به حساب غفلت من بزنید، اضافه کرد: ولی واقع این است که به این هنرمندان باید به یک چشم نگاه و کمک کرد و درباره مرحوم سلحشور هم مشاوران من از جمله دکتر قائنی مسئول شورای فناوری و دکتر زارع نژاد از ایشان هم عیادت و هم کمک کردند و اگر خودم موفق نشدم به حساب کم سعادتی من بزنید.

هاشمی درباره آخرین وضعیت جسمانی عباس کیارستمی هم توضیح داد: ایشان وضعیت جسمانی خوبی نداشتند و در حال از بین رفتن بودند که تیمی را مامور رسیدگی به وضعیت کیارستمی کردیم و خدا را هم شکر می کنیم که می توانند از دیروز صحبت کنند و با اقداماتی که صورت گرفت حالشان بهتر شده است.

فرج‌الله سلحشور سازنده دو مجموعه مردان آنجلس و یوسف پیامبر (ع) به دلیل عارضه ریوی در بیمارستان بقیه‌الله تهران دار فانی را وداع گفته بود. وی پیش از مرگ، در شرایط ابتلا به سرطان ریه در تدارک ساخت سریالی بر اساس زندگی حضرت موسی (ع) بود که ناتمام ماند.

منبع : تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر