دزد مسلح که با تخریب پنجره بازداشتگاه پلیس آگاهی فرار کرده بود، در تعقیب و گریز پلیسی در شمال تهران دستگیر شد .
کد خبر: ۸۹۴۹۵۹
فرار دزد مسلح از پنجره بازداشتگاه

به گزارش جام‌جم ، چندی پیش یکی از روستاییان شهرستان رومشکان با حضور در پلیس آگاهی این شهر در استان لرستان از دستبرد به دامداری‌اش خبر داد.

با این شکایت، تحقیقات پلیس برای دستگیری سارق یا سارقان آغاز شد تا این‌که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. ماموران احتمال دادند، سارقان باید اعضای یک باندحرفه‌ای باشند که جست‌وجو برای دستگیری آنها آغاز شد. در ادامه تحقیقات ردپای چهار سارق حرفه‌ای در این باره به دست آمد و آنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند تا این که بیست و چهارم اسفند سال گذشته یکی از آنها به نام مهدی که دزدی سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد. این متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی رومشکان در بازجویی به سرقت‌های سریالی با همدستی دوستانش از دامداری‌های روستاییان اعتراف کرد.

در تحقیق از وی مشخص شد او و همدستانش بیستم اسفند، به راننده تریلری که خودرویش را برای استراحت در کنار جاده متوقف کرده بوده، حمله‌ور شده و با تهدید اسلحه اموالش به ارزش 9 میلیون تومان را سرقت کرده‌اند.

در این مرحله متهم گفت : همچنین راننده تریلر دیگری را تعقیب و در فرصت مناسب راه را بر این خودرو سد کردیم. در حالی که مسلح بودیم، چهار میلیون و 500هزار تومان پول و اموال قیمتی او را دزدیدیم و بعد او را گروگان گرفته و موجودی کارت عابربانکش را خالی کردیم.

زمانی که ماموران این متهم را به بازداشتگاه منتقل کردند تا ساعاتی بعد به تحقیقات از وی ادامه دهند، متهم با شکستن نورگیر از آنجا فرار کرد. جست‌وجوی پلیس برای دستگیری وی ادامه داشت که معلوم شد او از لرستان گریخته است. این در حالی بود که ماموران در جریان تحقیقات دو نفر از همدستان فراری او را در عملیات‌های جداگانه‌ای دستگیر کردند. این دو نفر با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اعتراف کردند که در سرقت‌های مسلحانه از رانندگان و نیز سرقت احشام با سارق فراری همدست بوده‌اند. در ادامه ماموران به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد او به تهران گریخته و در ساختمان نیمه‌کاره‌ای مشغول کار شده است. ماموران آگاهی رومشکان با هماهنگی قضایی برای دستگیری این متهم فراری به تهران اعزام شدند. ماموران مخفیگاه متهم فراری را زیر نظر گرفتند تا این که روز یکشنبه او را که در حال پرسه زدن در منطقه مینی‌سیتی تهران بود، شناسایی و پس از تعقیب و گریز دستگیر کردند .

متهم روز گذشته به شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران منتقل شد و در بازجویی اولیه توسط بازپرس نصرتی، به دزدی‌هایش و فرار از بازداشتگاه پلیس آگاهی رومشکان اعتراف کرد.

متهم برای تحقیقات تکمیلی تحویل ماموران پلیس آگاهی رومشکان شد .

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها