jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۹۰۱ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دو مرد شیطان‌صفت که در پوشش مامور، دختری را ربوده و مورد آزار و اذیت قرارداده بودند، به 57 سال زندان و تحمل شلاق محکوم شدند.

به گزارش جام‌جم، بیست و نهم بهمن سال 93 ماموران بوستان چیتگر با دختر جوانی که ظاهر به‌هم‌ریخته‌ای داشت، روبه‌رو شدند. با انتقال دختر جوان به کلانتری او مورد تحقیق قرار گرفت.

وی در اظهاراتش به پلیس گفت: ساعت 18 و 30 دقیقه همراه دوستم حامد به پارک رفتیم. او به دستشویی رفت و همزمان مرد میانسالی با کاپشن مشکی به من نزدیک شد و خودش را مامور معرفی و ادعا کرد باید همراه او به کلانتری بروم. چند قدمی همراه او رفتم که پسر جوانی با ما همراه شد. مرد میانسال در میان راه از مسیر اصلی منحرف شد و مرا به محلی خلوت برد. وقتی به او اعتراض کردم، دو گوشی تلفن همراه و کیفم را گرفت. او سپس مرا بی‌هوش کرد. ساعتی بعد وقتی به هوش آمدم، متوجه شدم آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

با ارجاع پرونده به دادسرای امور جنایی با دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرا، تیمی از کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران رسیدگی به پرونده را آغاز کردند. سرانجام ماموران با تحقیقات گسترده توانستند اردیبهشت سال گذشته مرد شیطان‌صفت را همراه همدستش دستگیر کنند. متهمان با انتقال به دادسرا توسط بازپرس سعید احمد بیگی بازجویی شدند.

قاسم 42 ساله یکی از متهمان در اظهاراتش گفت: راننده آمبولانس هستم. آن روز همراه همکارم علی برای تفریح به بوستان چیتگر رفتیم. در آنجا دختر و پسر جوانی را دیدم و فکر شیطانی به ذهنم رسید. وقتی آنها یک لحظه از هم جدا شدند، سراغ دختر جوان رفتم و با ادعای این‌که مامور هستم، او را با خود به حاشیه پارک بردم. همدستم نیز با ما همراه شد و از او خواستم با فاصله کشیک دهد. دختر جوان را بی‌هوش کرده و او را مورد آزار و اذیت قرار دادم.

علی، متهم دیگر پرونده در بازجویی‌ها مدعی شد بعد از این‌که خود را مامور معرفی کردیم، دختر جوان به ما اعتماد کرد و او را با خود به حاشیه پارک بردیم. در ادامه تحقیقات متهمان به سرقت دو گوشی تلفن همراه اعتراف کردند. متهمان روانه زندان شدند و پرونده آنها به شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. قضات دادگاه پس از محاکمه متهمان، قاسم را به اتهام شرکت در آدم‌ربایی به 22 سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعزیری بابت جعل عنوان، 15 سال حبس به اتهام سرقت مقرون به آزار و صد ضربه شلاق و پرداخت دیه در حق شاکی محکوم کردند. علی نیز به اتهام سرقت مقرون به آزار به 15 سال حبس و دو سال حبس بابت جعل عنوان پلیس محکوم شد. متهمان از اتهام تجاوز به عنف هم تبرئه شده و قاسم به اتهام عمل منافی عفت به 120 ضربه شلاق و علی به 99 ضربه شلاق محکوم شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر