jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۴۶۲۵ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۲۹

هنوز هم مانده‌ایم چگونه جواب دو دو تا چهار تا نمی‌شود، چگونه محاسبه می‌کنیم که به پاسخ شفافی در انجام معادلات واضح و آشکار خود نمی‌رسیم.

پرسش غیرمستقیم کی‌روش از نظام وظیفه

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از ایسنا ، فو‌تبا‌ل ایران چند صباحی است که با پدیده سربازان متخلف دست به گریبان شده؛ همان فو‌تبا‌لیست‌هایی که مدتی چند تصمیم گیری در خصوص آنها به چالشی برای سازمان نظام وظیفه و فدراسیون فو‌تبا‌ل تبدیل شده بود. در هر صورت امروز با پرسشی قابل تامل از سوی سرمربی تیم ‌ملی روبرو شده‌ایم؛ این که چگونه بازیکنان مذکور برای تیم‌های باشگاهی چه در ر‌قا‌بت‌های لیگ برتر و چه در ر‌قا‌بت‌های آسیایی به میدان می‌روند، اما نمی‌توانند در تیم ‌ملی بازی کنند؟

این پرسش آغازگر مساله‌ای است که به نظر می‌رسد از سوی مسئولان ذیربط مغفول مانده، این که اساسا منافع ملی باشگاه‌ها با منافع تیم ‌ملی در تضاد است؟

چگونه این بازیکنان می‌توانند برای باشگاه‌ها در لیگ برتر و در ر‌قا‌بت‌های بین‌المللی همچون لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند و با تیم‌هایشان به خارج از کشور سفر کنند، اما نمی‌توانند زیر پرچم کشورشان برای تیم ‌ملی توپ بزنند؟

این همان مساله‌ای است که برای کارلوس کی‌روش قابل درک نیست! موضوعی که به نظر می‌رسد در برخورد با آن چه به صورت سهوی و چه تعمدا سطحی برخورد شده است.

برخی از بازیکنانی که هم اکنون در باشگاه‌های لیگ برتری مشغول به توپ زدن هستند و نامشان در میان بازیکنان دعوت شده توسط کی‌روش در تیم ‌ملی وجود داشت به هر طریقی از بازی در تیم ‌ملی منع شده‌اند. در حالی که این پرسش از سوی سرمربی تیم ‌ملی مطرح شده چگونه این بازیکنان مجوز بازی در باشگاه‌هایشان را دارند، اما برای تیم ملی نمی‌توانند به میدان بروند؟

حال باید منتظر ماند و دید که توجیه سازمان نظام وظیفه در قبال پرسش قابل تامل کی‌روش چیست؟ حال که زمان زیادی نیز تا اتمام زمان خدمت برخی از این بازیکنان باقی نمانده چه پاسخی از سوی مسئولان ذیربط می‌تواند چالش‌های تعاریف مختلف به وجود آمده در خصوص ارجحیت منافعِ ملی باشگاه‌ها را در قبال منافع تیم ‌ملی را حل کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر