jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۵۹۳   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

مردی که قصد داشت برای خوشحال کردن همسرش، برایش یک طوطی سخنگو بخرد در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شد.

مرد جوانی با مراجعه به پلیس فتا استان اصفهان از کلاهبرداری اینترنتی فروشنده یک طوطی سخنگو خبر داد.

وی در اظهاراتش نوشت: چندی قبل تصمیم گرفتم برای خوشحالی همسرم در روز زن و عید نوروز برای وی یک طوطی سخنگو بخرم، به همین خاطر وقتی در اینترنت جستجو کردم به یک آگهی برخوردم که در آن عکس یک طوطی زیبای سخنگو را زده بود وزیر آن نوشته بود «من فروشی هستم.» من نیز به خیال آن که با واریز پول طوطی مانند بقیه خرید‌های اینترنتی می‌توانم آن را از صاحبش بخرم، سریع پولش را واریز کردم، اما هرچه صبر کردم تا آن را برایم بفرستند، خبری نشد که نشد.

وی ادامه داد: وقتی برای پیگیری موضوع با شماره‌ای که به من داده شده بود تماس گرفتم، شماره مسدود شده بود و دیگر هیچ نشانه‌ای از فرد فروشنده نداشتم. پس از اطمینان از این‌که طوطی در کار نبوده و کلاهبرداری صورت گرفته است، به پلیس فتا مراجعه کردم.

سرهنگ اکبر مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان در این باره گفت: به محض شنیدن اظهارات این شهروند جوان پرونده وی تشکیل و ماموران این مرکز جستجو برای شناسایی فرد کلاهبردار را آغاز کردند.

وی در توصیه به مردم که قصد خرید و فروش اینترنتی دارند، تصریح کرد: شهروندان باید هوشیار باشند در خرید‌های اینترنتی حتما به نشان «ای نماد» که نشان استاندارد خرید و فروش اینترنتی و نشانه ایمن بودن معامله در این سطح است توجه کنند. وی افزود: خرید و فروش اینترنتی امروزه در جوامع پیشرفته به یک شیوه تبدیل شده و مردم باید ضمن شناخت راه‌های سو استفاده از این شیوه، راه‌های ایمن در این نوع از خرید و فروش را شناسایی و مسائل امنیتی آن را رعایت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر