jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۹۴۵۹۳ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

مردی که قصد داشت برای خوشحال کردن همسرش، برایش یک طوطی سخنگو بخرد در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شد.

مرد جوانی با مراجعه به پلیس فتا استان اصفهان از کلاهبرداری اینترنتی فروشنده یک طوطی سخنگو خبر داد.

وی در اظهاراتش نوشت: چندی قبل تصمیم گرفتم برای خوشحالی همسرم در روز زن و عید نوروز برای وی یک طوطی سخنگو بخرم، به همین خاطر وقتی در اینترنت جستجو کردم به یک آگهی برخوردم که در آن عکس یک طوطی زیبای سخنگو را زده بود وزیر آن نوشته بود «من فروشی هستم.» من نیز به خیال آن که با واریز پول طوطی مانند بقیه خرید‌های اینترنتی می‌توانم آن را از صاحبش بخرم، سریع پولش را واریز کردم، اما هرچه صبر کردم تا آن را برایم بفرستند، خبری نشد که نشد.

وی ادامه داد: وقتی برای پیگیری موضوع با شماره‌ای که به من داده شده بود تماس گرفتم، شماره مسدود شده بود و دیگر هیچ نشانه‌ای از فرد فروشنده نداشتم. پس از اطمینان از این‌که طوطی در کار نبوده و کلاهبرداری صورت گرفته است، به پلیس فتا مراجعه کردم.

سرهنگ اکبر مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان در این باره گفت: به محض شنیدن اظهارات این شهروند جوان پرونده وی تشکیل و ماموران این مرکز جستجو برای شناسایی فرد کلاهبردار را آغاز کردند.

وی در توصیه به مردم که قصد خرید و فروش اینترنتی دارند، تصریح کرد: شهروندان باید هوشیار باشند در خرید‌های اینترنتی حتما به نشان «ای نماد» که نشان استاندارد خرید و فروش اینترنتی و نشانه ایمن بودن معامله در این سطح است توجه کنند. وی افزود: خرید و فروش اینترنتی امروزه در جوامع پیشرفته به یک شیوه تبدیل شده و مردم باید ضمن شناخت راه‌های سو استفاده از این شیوه، راه‌های ایمن در این نوع از خرید و فروش را شناسایی و مسائل امنیتی آن را رعایت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر